Domov Slovensko Na ZOH v Pekingu bude slovenskú trikolóru reprezentovať aj 15 športovcov Vojenského športového centra DUKLA Banská Bystrica

Na ZOH v Pekingu bude slovenskú trikolóru reprezentovať aj 15 športovcov Vojenského športového centra DUKLA Banská Bystrica

0
0

Súčasťou slovenskej delegácie reprezentantov na Zimných olympijských hrách v Pekingu bude aj 15 športovcov Vojenského športového centra DUKLA Banská Bystrica. Ide o druhý najvyšší počet športovcov, ktorí reprezentovali DUKLU na ZOH. Zabojujú v troch športových odvetviach – lyžovaní, sánkovaní a biatlone.

„Do Pekingu ide 25 individuálnych športovcov, takže väčšina z nich bude z nášho strediska. Veľkú radosť nám okrem štyroch lyžiarov a siedmich biatlonistov urobili sánkari, ktorí sa pod piatimi kruhmi predstavia štyria v troch saniach,“ vyzdvihol riaditeľ VŠC DUKLA Banská Bystrica pplk. Mgr. Matej Tóth.

Medailové ambície

Vojenské športové centrum DUKLA BB má v Pekingu medailové ambície. Cieľom je neprísť zo ZOH v Pekingu naprázdno a s dvoma umiestneniami v prvej desiatke.

Najväčšie očakávania má tak centrum, ako aj celé Slovensko najmä od členky vojenského športového centra a najlepšej športovkyne Slovenska – Petry Vlhovej.

„Petra je vo výbornej forme, dobre naladená a pokiaľ sa nič neskomplikuje po zdravotnej stránke, tak veríme minimálne v jednu medailu. Všetci jej držíme palce a prajeme jej, nech je to tá najcennejšia,“ vyjadril nádeje centra riaditeľ pplk. Mgr. Matej Tóth.

Zároveň dodal, že okrem lyžovania vkladáme nádeje aj do historicky najúspešnejšieho slovenského zimného športu – biatlonu. „Sestry Fialkové ukazujú rastúcu formu a veríme, že ju vygradujú v Pekingu,“ povedal.

Naď: S hrdosťou ich budem sledovať

Veľa síl, šťastia a úspechov zaželal športovcom pred cestou do Pekingu aj minister obrany SR Jaroslav Naď. „Našim športovcom fandím vždy veľmi aktívne a s o to väčšou radosťou a hrdosťou ich budem sledovať a držať im palce aj pri výkonoch v svetovej špičke na olympijských hrách,“ uviedol.

red, mo, foto: facebook  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…