Domov Slovensko Naď aj Matovič v domácej karanténe

Naď aj Matovič v domácej karanténe

0
0

Predseda vlády a minister obrany strávili dva dni z minulého týždňa v karanténe, keďže boli v priamom kontakte s človekom, ktorý bol pozitívne testovaný na koronavírus. Už koncom týždňa si však obaja plnili svoje pracovné povinnosti v teréne.

Premiér Igor Matovič bol v karanténe od stredy 4. novembra, jeho kolega, minister obrany Jaroslav Naď, bol zas v domácej izolácii od štvrtka 5. novembra.

„Nuž… pravidlá musia platiť pre každého rovnako… keďže som bol v kontakte s pozitívne testovaným… hlásim odchod do domácej karantény. Koniec hlásenia a držte sa,“ informoval cez sociálnu sieť premiér Matovič.

„Tak už prišiel čas aj na mňa. Vzhľadom k môjmu priamemu kontaktu s pozitívne testovanou osobou ostávam v domácej karanténe,“ informoval minister obrany Naď s tým, že hoci má negatívny antigénový test, musí si počkať na výsledky PCR testu.

V piatok 6. novembra však už obaja na sociálnej sieti informovali, že ich PCR testy mali negatívny výsledok a vracajú sa do terénu.

„NEGATÍVNY… a pozitívne naladený…,“ informoval premiér s tým, že už popoludní sa objaví na tlačovej konferencii po boku ministra zdravotníctva Mareka Krajčího.

„NEGATÍVNY. Tak som veľmi rád a teraz šup naspäť do práce!“ dal na známosť minister obrany.

Obaja tak už osobne dohliadali na priebeh druhého kola plošného testovania, ktoré sa cez víkend konalo v 45 okresoch Slovenska, ktoré mali v prvom kole pozitivitu vyššiu ako 0,7 %.

Spoločne tiež informovali o výsledkoch testovania počas oboch víkendových dní.

ano, foto: internet Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Pomoc či zbytočný populizmus? Alebo len nefunkčné riešenie?

Minulý piatok sme si na tlačovej konferencii vypočuli bombastický plán ministra financií n…