Domov Komentáre NAĎ: Keď sa podarí dobrá vec: pozvánka na LetoFest

NAĎ: Keď sa podarí dobrá vec: pozvánka na LetoFest

0
0

Plynú nám letné dni, dovoľte mi jednu ľahšiu tému – spojenú s pozvánkou. Každá práca, či už človek sedí na stoličke ministra, v bežnej kancelárii, alebo kdekoľvek inde, má v sebe tri aspekty.

Sú veci, ktoré vám na vašej práci lezú na nervy. Ďalej sú veci, čo vás na vašej práci „sebecky“ bavia: práca sa týka témy, ktorej rozumiete a pre ktorú máte vášeň. No a potom sú aj tie vzácne momenty, kedy máte prostredníctvom vašej práce možnosť nezištne, dobrosrdečne poslúžiť a pričiniť sa o dobrú vec.

V týchto letných dňoch mi ako ministrovi takúto radosť robí podujatie LetoFest, ktoré pre verejnosť pripravili moji kolegovia z rezortu obrany a z ozbrojených síl. Máme za sebou prvé dva víkendy na Šírave a v Banskej Bystrici, čakajú nás ešte tri ďalšie.

Počas programu nášho LetoFestu majú návštevníci možnosť osobne sa stretnúť s príslušníkmi ozbrojených síl, participovať na workshopoch, sledovať statické aj dynamické ukážky techniky či hovoriť s regrutačnými skupinami.

Popri tom na každom LetoFeste čaká návštevníkov aj hudobný program, pri ktorom si každý príde na svoje: fanúšik vojenskej dychovky rovnako ako fanúšik rôznych populárnych kapiel a interpretov, ktorí prijali naše pozvanie: od prešovských Heleniných očí až po rapera Zverinu.

No a aby toho nebolo málo – každý LetoFest má aj svoj benefičný účel.

Hneď pri prvom podujatí na Šírave sa nám podarilo pre verejnú zbierku Úniu nevidiacich a slabozrakých Slovenska – Biela Pastelka – vyzbierať úžasných 7 000 eur. Vďačíme za to predaju tričiek s vojenskou tematikou ako aj bratom Žampovcom, ktorí do benefičnej dražby venovali svoje pretekárske lyže.

Srdečne všetkých čitateľov týždenníka Koment pozývam pridať sa a užiť si perfektnú atmosféru nášho LetoFestu. Teším sa na stretnutie s vami niektorý z ďalších víkendov v Liptovskom Mikuláši, v Banskej Štiavnici, či v Piešťanoch!

Jaroslav Naď, minister obranyNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Volejbalisti sú na dobrej ceste za postupom na ME

Slovenskí volejbalisti uspeli vo svojom 4. dueli v F­‑skupine kvalifikácie o postup na ME …