Domov Komentáre NAĎ: Pokračujeme

NAĎ: Pokračujeme

0
0

V poslednom stĺpčeku pre Koment som písal o tom, že je najvyšší čas ukončiť vládnu krízu a vrátiť sa späť do práce. Tesne pred sviatkami sa nám to podarilo – vďaka štátnickemu gestu Igora Matoviča. Veľkú Noc sme my politici využili na trochu oddychu, ale odvtedy sme už opäť v plnej prevádzke.

Krátko k staronovej vláde: veľmi sa teším, že novým ministrom zdravotníctva sa stal Vladimír Lengvarský. Skvelý vojak a lekár, manažér s dlhoročnými skúsenosťami aj zo zahraničia. V rezorte obrany a v ozbrojených silách, kde donedávna zastával kľúčové pozície, naposledy ako riaditeľ Vojenskej nemocnice v Ružomberku, nás strata takého profesionála mrzí.

Slovensko však ľudí ako on dnes potrebuje práve na zdravotníctve. Pod taktovkou nového premiéra a skvelého človeka – Eda Hegera – má Vlado Lengvarský všetky predpoklady na to, aby tento ťažký rezort v ťažkých časoch posunul dopredu.

Ja od minulého týždňa opäť veľa času trávim na výjazdoch po celom Slovensku medzi vojakmi. Udalosťou minulého týždňa bol vznik Spoločného operačného veliteľstva v Banskej Bystrici. Ide o novú organizačnú jednotku v štruktúre ozbrojených síl, ktorá bude koordinovať operácie napríklad aj v domácom krízovom manažmente.

Keď zase príde čas na takú operáciu, akou bola operácia Spoločná zodpovednosť, do ktorej sa po celom Slovensku v novembri 2020 zapojilo vyše 8 000 vojakov, koordinovaná bude práve z Banskej Bystrice. Radosť mám tiež z otvorenia tréningového štadiónu v rámci komplexnej rekonštrukcie areálu Vojenského športového centra Dukla na Štiavničkách.

Preinvestujeme tam 14 miliónov eur, kapacitu hlavného štadióna zvýšime na približne 8 000 ľudí. Areál pripravujeme na špičkové atletické podujatia či na dobrý ligový futbal v krásnom prostredí. Verím, že sa tam po covide niekedy spoločne uvidíme!

Jaroslav Naď, minister obranyNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

RAŠI: Vláda nevie ako ďalej

Keď druhá Matovičova, teda oficiálne Hegerova vláda predložila do parlamentu programové vy…