Domov Komentáre NAĎ: Sláva Ukrajine, sláva Slovensku

NAĎ: Sláva Ukrajine, sláva Slovensku

0
0

V uplynulý piatok sa na Námestí Slovenského národného povstania v Bratislave zišlo vyjadriť podporu našim priateľom na Ukrajine viac ako 10 000 slovenských občanov.

Ukrajinský národ v týchto chvíľach prežíva svoje vlastné národné povstanie. My na Slovensku s obdivom a s úctou sledujeme ako ukrajinský národ bojuje za svoju slobodu a suverenitu. S obdivom sledujeme prezidenta Volodymyra Zelenského, ktorý ostáva so svojím národom v obliehanom Kyjeve.

S obdivom sledujeme úspešné úsilie ukrajinských ozbrojených síl zastaviť postup ruského agresora. S obdivom sledujeme mladých mužov, ktorí prichádzajú na slovensko-ukrajinskú hranicu nie z východu ale zo západu, aby bránili svoju vlasť.

S obdivom sledujeme Ukrajinky, ktoré sa doslova s deťmi na rukách vyberajú do neznáma a prichádzajú na našu hranicu. S obdivom sledujeme tiež Ukrajinky, ktoré ostávajú doma so zbraňou v ruke.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: NAĎ: Debata musí byť, ale férová

Dnes však nevoláme len na slávu Ukrajine. S hrdosťou sa môžeme pozrieť aj do zrkadla. Som úprimne hrdý a dojatý z vlny solidarity, ktorá prechádza Slovenskom. Viac ako 78 percent Slovákov odsudzuje útok ruských vojsk na Ukrajinu ako agresiu.

Viac ako 77 percent schvaľuje poskytovanie humanitárnej pomoci Ukrajine. Viac ako 74 percent schvaľuje prijatie vojnových utečencov z Ukrajiny. Slovensko od vypuknutia konfliktu prijalo už 128 tisíc utečencov.

To by nebolo možné bez špičkovej práce mnohých neziskových organizácií, bez špičkovej práce niekoľkých stoviek profesio­nálnych vojakov, policajtov a hasičov nasadených priamo na hranici, bez stoviek dobrovoľníkov a tisícov ľudí dobrej vôle po celom Slovensku, ktorí sa zapájajú do rôznych foriem pomoci.

V týchto dňoch často voláme na slávu Ukrajine. V týchto dňoch však môžeme my všetci hovoriť aj to, čo zborovo hovoria pri slávnostných príležitostiach naši vojaci: sláva vlasti!

Jaroslav Naď, minister obranyNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…