Domov Komentáre NAĎ: Z tejto krízy vyjde Slovensko silnejšie

NAĎ: Z tejto krízy vyjde Slovensko silnejšie

0
0

Sú týždne, keď sa stane viac než za celé roky. Jeden taký týždeň mám za sebou. V pondelok boli na základe informácií získaných Vojenským spravodajstvom vyhostení traja ruskí diplomati a pre špionáž zadržaní štyria slovenskí občania.

V utorok parlament schválil najzásadnejšie posilnenie slovenskej obranyschopnosti v našej modernej histórii, príchod do 2 100 vojakov Severoatlantickej aliancie na Slovensko.

Zo štvrtka na piatok som v Bratislave privítal v krátkom čase rovno troch spojeneckých ministrov obrany – po 20 rokoch aj amerického. Medzi tým som to otočil dvakrát do Bruselu na ministerské rokovania v NATO a v EÚ…

A kým píšem tieto riadky, na Slovensku sú v rámci parlamentom schválenej posilnenej predsunutej prítomnosti NATO už aj rozmiestňované systémy protivzdušnej obrany Patriot.

Všetci si dnes prajeme aby vojna na Ukrajine a skaza, ktorú tam Rusko prináša, okamžite skončili a ako Slovensko robíme všetko čo je v našich silách – humanitárne, finančne či vojenským materiálom – aby sme Ukrajincom pomohli.

Akokoľvek ťažké sú tieto chvíle – a pre Ukrajincov sú nepredstaviteľne ťažšie než pre kohokoľvek z nás na Slovensku či v Európe – tieto dni ukazujú, že na Slovensku sme ochotní, pripravení a schopní brániť naše hodnoty a náš spôsob života.

Svoje úlohy si plní Vojenské spravodajstvo, Špeciálna prokuratúra, NAKA, armáda aj ďalšie zložky štátu; naplno v riešení utečeneckej krízy zaberá široká občianska spoločnosť.

Som nesmierne vďačný kolegom z vlády, poslancom parlamentu ako aj drvivej väčšine našej verejnosti, ktorá podporuje naše kroky na ochranu Slovenska a pomoc Ukrajine.

Dnes s obdivom sledujeme najmä hrdinstvo ukrajinského národa, ale verím, že z tejto krízy vyjde ako silnejšie aj Slovensko. Kiež by to šlo bez obrovskej ceny, ktorú aj v našom mene dnes za to Ukrajina platí.

Jaroslav Naď, minister obranyNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…