Domov Šport Nadal má na konte tisícku

Nadal má na konte tisícku

0
0

Za iných okolností by to bolo obrovská sláva a Rafael Nadal by si za dosiahnutie daného úspechu vyslúžil dlhý potlesk stojacich fanúšikov. Minulú stredu na turnaji ATP v Paríži však španielsky tenista pokoril métu 1000 víťazstiev na okruhu pred prázdnymi tribúnami 20-tisícového štadióna.

Rafael Nadal počet svojich víťazstiev na tisíc zaokrúhlil triumfom nad krajanom Felicianom Lópezom 4:6, 7:6 (5), 6:4 a postúpil v Paríži do osemfinále.

Atmosféra však viac pripomínala študovňu v knižnici ako športovú arénu.

„Mám zmiešané pocity. Je veľký rozdiel v tom, že na tribúnach nie sú žiadni priaznivci,“ vyhlásil po úspešnom súboji 34-ročný Nadal.

„Tisícka je špeciálne číslo. Takýto triumf je výnimočný, ale bez publika to nie je ono,“ poznamenal španielsky tenista a neskôr krátko pózoval pri monitore s číslom 1 000. Vzápätí si zbalil veci a stratil sa v útrobách arény.

Nadal v tomto roku už jeden mimoriadny úspech dosiahol, keď sa celkovým triumfom na grandslamovom turnaji Roland Garros vyrovnal Rogerovi Federerovi v počte titulov z podujatí tohto rangu (20). V úvode októbra mu tlieskala aspoň tisícka priaznivcov, teraz nikto.

„Je to smutné, chýbala tomu energia,“ poznamenal Nadal, ktorý si pripísal 1 000 víťazstiev v kariére ako štvrtý hráč tenisovej histórie. Pred ním …Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin14
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Ramos v rekordnom zápase zahodil dve penalty

Dvadsaťpäťkrát bol z bieleho bodu v reprezentačnom drese neomylný a potom prišli dve zahod…