Domov Šport Nadal sfúkol Djokoviča a vyrovnal sa Federerovi

Nadal sfúkol Djokoviča a vyrovnal sa Federerovi

0
0

Najmenšiu šancu nedal vo finále tohtoročného French Open španielsky tenista Rafael Nadal svetovej tenisovej jednotke Novakovi Djokovičovi. Španiel sfúkol Srba 3:0 na sety a získal na Roland Garros už svoj 13. titul, celkovo 20. grandslamový, čím sa vyrovnal legendárnemu Švajčiarovi Rogerovi Federerovi.

Parížsky grandslam skrátka patrí Rafaelovi Nadalovi. Španielsky tenista bol aj tento rok najväčším favoritom na titul v hlavnom meste Francúzska, no to, čo napokon predviedol, bolo ako z inej planéty.

Rafa postúpil do finále bez straty jedného jediného setu, keď postupne zdolal Bielorusa Gerasimova, Američana McDonalda, Taliana Travagliu, ďalšieho zámorského tenistu Kordu i ďalšieho Taliana Sinnera a oplatil aj finálovú prehru z Ríma Argentínčanovi Schwartzmanovi.

V šiestich zápasoch stratil Nadal dovedna len 46 gemov.

Vyrovnanejší zápas sa očakával až vo finále, kde sa Nadalovi postavila svetová jednotka. Novak Djokovič potvrdil v Paríži skvelú formu, veď set mu nedokázal zobrať Švéd Ymer, Litovec Berankis, Kolumbijčan Riveros a dokonca ani Rus Kačanov.

Podarilo sa to až Carrenovi-Bustovi, no potrápiť dokázal Djokoviča až v semifinále Grék Tsitsipas, keď si musel Srb zaslúžiť finále až po päťsetovej bitke.

Prvý kanár pre Djokoviča

Vo finále to však už bolo predstavenie jedného muža. Nadal v prvom sete nadelil Djokovičovi dokonca kanára, prvého na grandslamových turnajoch.

Až na začiatku druhého setu získal Nole vôbec svoj prvý gem, no ani to mu nepomohlo dostať sa do zápasu. Bolo totiž už 1:5, keď získal ďalší. Druhý set tak opäť poľahky vyhral Španiel.

Až tretí set sa ako tak podobal na grandslamové finále a Djokovič dokonca obral Nadala v šiestej hre o podanie. …