Domov Zahraničie Najstupídnejšie zákony na svete. Aj týmto sa musia ľudia riadiť

Najstupídnejšie zákony na svete. Aj týmto sa musia ľudia riadiť

0
0

Náš svet je plný zvláštností a javov, ktoré si niekedy nevieme vysvetliť. Logicky by sme si teda život nemuseli viac komplikovať. Na svete však existuje množstvo národov, kultúr a etník, ktoré majú na svet zrejme iný pohľad.

Tento raz sa pozrieme bližšie na legislatívu. Priekopníkmi v tvorbe šialených zákonov, noriem a nariadení sú hlavne ľudkovia spoza „veľkej mláky.“

Tu máte najzaujímavejšie svetové unikáty, ktoré sú obsiahnuté v zákonníkoch jednotlivých štátov.

V štáte Alabama je zakázané šoférovať auto so zaviazanými očami. Človek by povedal, že práve niečo tak zrejmé v zákone obsiahnuté byť nemusí, no v USA to je pravdepodobne inak.

V Missouri by mal mať každý muž povolenie na to, aby sa mohol oholiť. Úprimne, niečo takéto zahrnúť do legislatívy, chce riadnu dávku odvahy. Kto túto legislatívu schvaľoval?

Ďalšie špeciálne nariadenie pochádza z Arkansasu. V Arkansase majú psy zakázané štekať po šiestej hodine večer. Ak sa teda v tomto štáte rozhodnete suseda zažalovať, pretože jeho pes štekal o šiestej večer, máte vyhrané.

Arkansas takisto ponúka možnosť zbiť vašu ženu, no iba raz do mesiaca.

Zo zvieracej ríše tu máme ešte jeden unikát. Štát Idaho zakazuje chytať pstruhy z chrbta žirafy. Nevieme, čo mohlo stáť za týmto opatrením, ale popravde, ako často chodíte na ryby so žirafou?

Zo Spojených štátov poďme do sveta. Konkrétne na návštevu Arabského polostrova. Ich prísne nariadenia a príkazy sú známe po celom svete.

V Bahrajne napríklad platí zákon, ktorý dovoľuje gynekológovi skúmať ženské genitálie iba v odraze zrkadla.

Viac na východ, v Thajsku zasa platí nariadenie, že nesmiete opustiť dom, pokiaľ na sebe nemáte spodnú bielizeň.

Takisto aj britská kreativita má niečo do seba. Oficiálne je zakázané zomrieť v snemovni parlamentu. Zároveň však tehotné ženy majú povolené cikať všade, kde sa im zachce.

V Škótsku pre zmenu, ak niekto potrebuje použiť vašu toaletu, je vašou povinnosťou umožniť mu to.

Takýchto unikátnych nariadení existuje mnoho a neprestajne nás zrejme bude udivovať, čo za prípady musí donútiť vyššie orgány, aby niečo takéto vôbec navrhli ako zákon.

Denis Ruščák, foto: shutterstock

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…