Domov Slovensko VIDEO: Nemá úctu voči prezidentke… v hlavnej úlohe Andrej Danko

VIDEO: Nemá úctu voči prezidentke… v hlavnej úlohe Andrej Danko

0
0

Počas 57. schôdze sa v Národnej rade SR príliš nerokovalo, ale skôr hralo. Presnejšie (ne)vydarená komédia. Tentokrát boli v hlavnej úlohe predseda parlamentu Andrej Danko, nezaradený poslanec Martin Poliačik a mihol sa i šéf Obyčajných ľudí Igor Matovič. Šéf národniarov prezidentku najskôr urazil a následne ju požiadal, aby sa mu ospravedlnila.

Zdá sa, že predvolebná kampaň nerobí niektorým politikom vôbec dobre. Hoci stretnutia v Národnej rade SR nikdy neboli vzorom politickej kultúry, posledné rokovania sú doslova divadlom.

A nie tým najlepším. Andrej Danko v pléne otvorene vyhlásil, že nemá úctu voči prezidentke a žiada od nej ospravedlnenie.

Danko útočil bezdôvodne

„Nie k pani prezidentke nemám dôstojnosť,“ zaznelo z úst predsedu parlamentu počas schôdze v NR SR. Tieto slová boli primárne adresované poslancovi Martinovi Poliačikovi.

Ďalej Danko Poliačikovi odkázal: „Môžete ísť kričať prezidentke do paláca.“ Neskôr Poliačika označil za feťáka. „Rešpektujem funkciu aj úrad prezidentky.

S čím však mám problém je to, pokiaľ sa nespráva apoliticky,“ dodal neskôr predseda SNS. Prezidentka Zuzana Čaputová nepovažuje za potrebné na Dankove slová reagovať.

Predseda NR SR sa dokonca vyjadril, že prezidentka by sa mala ospravedlniť jemu. „Nech sa mi prezidentka ospravedlní za svoje statusy na Facebooku ako osoba.

Čo sa týka úradu, mám úctu k prezidentskému úradu. Prezidentskému úradu sa vždy ospravedlním,“ poznamenal.

Priority bokom

Hlavnou úlohou počas schôdze malo byť prijatie vetovaného zákona o pozemkových úpravách. Ten napokon neprešiel a poslanci veto neprelomili. Prezidentka zákon o pozemkových úpravách vrátila, pretože má pochybnosti o princípe právnej ochrany vlastníctva.

Na 57. schôdzi však poslanci vyradili z rokovania takmer všetky ďalšie body. Jediné, čo parlament nakoniec schválil, bol koaličný návrh, aby sa všetky zvyšné body programu vyradili z rokovania.

Bez Matoviča to nejde

Igor Matovič po tom, čo Andrej Danko znevažoval funkciu prezidentky a útočil i na poslanca Poliačika, pristúpil priamo k predsedovi parlamentu a za pomoci transparentu chcel poukázať na to, že Danko je opojený alkoholom.

Na transparente bolo napísané, že „je ožratý“. Danko ho označil za šialenca a obvinil ho z porušenia smernice o používaní audiovizuálnych pomôcok.

No a poslanec SaS Ondrej Dostál Dankove vyjadrenia nehodlá nechať len tak a podal voči predsedovi národnej rady návrh na začatie disciplinárneho konania. Dostál žiada, aby sa ospravedlnil prezidentke.

Denis Ruščák, foto: SITA, video: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Vlhová nemá v slalome konkurenciu

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová zaznamenala skvelý vstup do nového roka. V prestížnom slal…