Domov Šport Neuveriteľná TdF: Pogačar ukradol krajanovi víťazstvo v poslednom momente

Neuveriteľná TdF: Pogačar ukradol krajanovi víťazstvo v poslednom momente

0
0

Cyklisti došli do Paríža, 107. ročník Tour de France je minulosťou. Na základe vývoja v posledných 10 dňoch nie je prekvapivé, že jeho víťazom je Slovinec, šokujúce však je, že to nie je Primož Roglič, ktorý obliekal žltý dres celkovo 11 etáp, ale jeho podstatne mladší krajan Tadej Pogačar.

Tohtoročná Tour de France bola iná.

Všade sa muselo dodržiavať množstvo bezpečnostných a zdravotných opatrení komplikujúcich život nielen tímom a cyklistom, ale aj fanúšikom či médiám.

Niektoré tímy sklamali, iné zas predviedli nadštandardné výkony, na najvyšší stupienok nevystúpil žiadny z top favoritov a Peter Sagan nezískal zelený dres.

Tak v skratke sa dá zhrnúť 107. ročník Tour de France. Fanúšikovia i odborníci sa však zhodujú, že napriek tomu, že dlho nebolo jasné, či sa vôbec uskutoční, ani to, či sa dokončí, bola skvelá.

Priniesla krásne momenty i množstvo emócií a zapíše sa tiež do historických análov.

Nové meno na cyklistickej mape

Meno žiadneho cyklistu nebude po 107. ročníku Tour de France rezonovať tak, ako meno slovinského cyklistu Tadeja Pogačara. 21-ročný mladík (v pondelok 21. septembra oslávil 22 rokov) si podmanil Tour behom 36 kilometrov predposlednej etapy. …Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

9 filmov úspešného režiséra Stevena Spielberga

Steven Spielberg patrí medzi tých najznámejších amerických filmových režisérov, producento…