Domov Šport NHL: V Zápase hviezd prvý triumf Metropolitnej divízie

NHL: V Zápase hviezd prvý triumf Metropolitnej divízie

0
0

Tím Metropolitnej divízie triumfoval v Zápase hviezd hokejovej NHL. Vo finále exhibičného miniturnaja zdolal výber Centrálnej divízie 5:3. Tím získal finančnú prémiu milión dolárov, ktorú venoval na charitatívne účely.

Najužitočnejším hráčom (MVP) sa stal kapitán víťazného mužstva Claude Giroux z Philadelphie Flyers, ktorý mal celkovú bilanciu 3 góly a 1 asistencia. Viac bodov než Giroux získal iba Jordan Kyrou (5 – 2+3). Pre Girouxa to bola už 7. účasť v Zápase hviezd.

Na konte má 8 gólov a v tomto ukazovateli je pred ním v historickom poradí iba 6 hráčov. Zároveň je vo veku 34 rokov a 24 dní šiesty najstarší hokejista, ktorý sa stal najužitočnejším hráčom Zápasu hviezd.

Najrýchlejší gól histórie

Do historických štatistík sa zapísal aj Tom Wilson. Útočník, ktorý v Zápase hviezd nahradil spoluhráča z Washingtonu Capitals Alexandra Ovečkina (absentoval pre koronavírus), skóroval už v 13. sekunde.

Bol to najrýchlejší gól, odkedy sa hrá vo formáte troch proti trom, pričom Wilson prekonal zápis Sidneyho Crosbyho z 15. sekundy z roku 2019…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…