Domov Šport NHL začala aj so siedmimi Slovákmi

NHL začala aj so siedmimi Slovákmi

0
0

Minulý týždeň sa začala v zámorí najprestížnejšia hokejová liga na svete. Na klziská NHL vykorčuľovalo celkom sedem slovenských hráčov. Medzi nimi aj jednotka ostatného draftu Juraj Slafkovský. Práve on sa stal najmladším Slovákom debutujúcim v tejto súťaži.

Víťazstvo draftovej jednotky

Svoje miesta v tímoch NHL si počas leta vybojovalo sedem slovenských hokejistov. Pochopiteľne najväčší záujem je o jednotku draftu 2022.

Juraj Slafkovský si svoju premiéru v NHL odkrútil v domácom dueli svojho Montrealu Canadiens proti Torontu Maple Leafs (4:3). Vo veku 18 rokov, šesť mesiacov a dva dni sa stal historicky najmladším Slovákom, ktorý nastúpil na zápas NHL.

O mesiac a pol prekonal rekord Mariána Gáboríka. Na ľade sa nestratil, štatistici mu zaregistrovali prvú strelu, hit i úspešný blok, na ľade strávil 10 minút a 34 sekúnd.

Nastúpil na ľavom krídle tretieho útoku Christiana Dvoraka, napravo s ďalším skúseným hráčom Brendanom Gallagherom, avšak tí sa vo veľmi skorom presilovkovom seriáli dostávali častejšie na ľad v druhej špeciálnej formácii, čo tiež rozbilo plynulejšie a početnejšie „šichty“.

„Sníval som o tom, že budem hrať v NHL a sníval som o tom, že si zahrám svoj prvý zápas. Je to tu, vyhrali sme, takže povedal by som, že to je pre mňa skvelý začiatok,“ povedal Slafkovský pre nhl.com.

Z Michaloviec do NHLNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…