Domov Šport Nitra zachránila Fortuna ligu v odvete

Nitra zachránila Fortuna ligu v odvete

0
0

Aj napriek víťazstvu v poslednom kole nadstavby Fortuna ligy ostal čierny Peter v rukách futbalistov Nitry. Takmer celý ročník posledné Pohronie zvládlo záver súťaže a odsunulo na posledné miesto práve nitrianskych futbalistov, ktorí tak museli o fortunaligovú príslušnosť bojovať v baráži.

V baráži o zotrvanie v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži čakal na zverencov trénera Galáda víťaz druhej ligy, MFK Dubnica nad Váhom.

V Dubnici bezgólovo

V prvom dueli hranom práve u druholigistu gól nepadol. V prvom polčase mali k nemu bližšie hostia z Nitry, no v závere druhého polčasu mohli misky váh na svoju stranu nakloniť práve domáci.

Po bezgólovej remíze bol spokojnejší domáci tréner. „Do druhého polčasu sme nastúpili sebavedomejšie, ale aj napriek tomu mi chýbalo viac odvahy. Gól sme mali na dosah, ale 0:0 je dobrý výsledok,“ povedal Peter Jakuš.

Jeho náprotivok Ivan Galád si bol vedomý, že pokiaľ chce jeho tím zachrániť najvyššiu ligu aj pre ďalšiu sezónu, musí hrať podstatne lepšie.

Rozhodli mladíci

Nitrania nenechali nič na náhodu a o svojom triumfe v odvete rozhodli už v prvej dvadsaťminútovke duelu.

V 8. minúte otvoril skóre iba 16-ročný Sebastián Kóša a v 20. minúte zvýšil z pokutového kopu na 2:0 legionár Milan Ristovski. Druhý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol. Úspešnú záchranu Nitranov pečatil v poslednej minúte zápasu Tomáš Hambálek.

Pre trénera domácich Ivana Galáda to bola už druhá úspešná záchrana Fortuna ligy za sebou. Minulý rok zachraňoval najvyššiu ligu pre Trenčín.

„Teším sa, keď mi konečne zavolá niekto, kto bol druhý, že chce byť prvý. Možno vtedy by ma to viac bavilo. Veľmi si však vážim, že som pomohol chlapcom a klubu,“ povedal spokojný Galád, ktorý sa vrátil do Nitry len na poslednú fázu súťaže.