Domov Slovensko Obvinený je ďalší vplyvný podnikateľ, aj neslávne známy exšéf daniarov

Obvinený je ďalší vplyvný podnikateľ, aj neslávne známy exšéf daniarov

0
0

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala v rámci piatkovej akcie Mýtnik bývalého šéfa Finančnej správy SR Františka Imreczeho a ďalších osem osôb, medzi nimi aj podnikateľa, o ktorom sa roky hovorilo ako o jednom z oligarchov Smeru-SD.

Imrecze bol na čele Finančnej správy do septembra 2018, keď sa po kauze colných podvodov rozhodol odísť z funkcie. V rámci policajnej akcie bol okrem bývalého šéfa daniarov obvinený aj podnikateľ Jozef Brhel.

Dôvodom má byť trestná činnosť súvisiaca s machináciami pri verejnom obstarávaní a korupčnou trestnou činnosťou. Polícia v súvislosti s akciou zasahovala aj v bratislavskom hoteli DoubleTree by Hilton, v ktorom má Brhel kanceláriu.

Fico vzniesol oficiálny protest

Roberta Fica, ako predsedu strany, s ktorou je Brhel roky spájaný a Imrecze pôsobil na čele Finančnej správy SR v čase jeho vlády, zásah NAKA neprekvapil. Vo videu na sociálnej sieti to označil za zastierací manéver, ktorým chce premiér Igor Matovič (OĽANO) odtiahnuť pozornosť od toho, že zlyháva v boji s pandémiou a v testovaní.

„Všetkých teatrálne zadržaných mohli pokojne predvolať na políciu, vzniesť proti nim obvinenie, ak to bolo potrebné, aj zadržať. Ale prečo takýto normálny postup, keď treba robiť divadlo?“ pýtal sa Fico vo videu a celé to označil za politickú objednávku.

Podľa šéfa Smeru-SD sa musia v budúcnosti všetky tieto udalosti preskúmať a vyvodiť zodpovednosť voči každému, kto sa dopustil zneužitia právomoci verejného činiteľa.

Opäť kritizoval, že zadržania sú len na základe výpovedí tzv. kajúcnikov. V relácii V politike na TA3 ešte doplnil: „Chceme vzniesť oficiálny protest v mene všetkých ľudí na Slovensku proti týmto gestapáckym metódam, ktorých sme svedkami.“

Buď slabý premiér alebo tieto činy kryl

Jeho oponentka v televíznej diskusii Veronika Remišová, predsedníčka strany Za ľudí, oponovala, že zadržaní ľudia sa ku skutkom postupne priznávajú.

„Vláda dostala mandát na to, aby očistila Slovensko od korupcie. Faktom je, že postupne vaši nominanti, jeden za druhým, končia vo väzení. Faktom je, že k týmto činom sa priznávajú oni sami,“ reagovala Remišová.

Poukázala na to, že z 18 zadržaných sa desať priznalo. Vylúčila politické motívy a zásahy vlády do akcií polície.

„Buď ste boli taký slabý premiér, keď najvyšší štátny úradník, šéf finančnej správy, je obviňovaný z takýchto činov, alebo ste to vedeli, len ste to kryli,“ dodala.

ano, TASR, foto: TASR/Marko Erd, printscreenNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…