Domov Slovensko Očkovanie by malo byť podľa Mikasa dobrovoľné

Očkovanie by malo byť podľa Mikasa dobrovoľné

1
0

Už nejaký čas sa vedú diskusie o tom, či by očkovanie proti novému koronavírusu malo byť povinné alebo nie. Hlavný hygienik SR Ján Mikas v tom má jasno.

Očkovanie proti koronavírusu by malo byť dobrovoľné. Povedal to Mikas v pondelok pred zasadnutím Ústredného krízového štábu.„Ja som zástanca toho, že by to malo byť na dobrovoľnej báze,“ skonštatoval Mikas.

Mali by byť ľuďom však podľa neho odkomunikované aj plusy a aj mínusy tohto očkovania. „Podstatné je, aby sa dali zaočkovať rizikové skupiny. Z epidemiologického pohľadu je to dôležité,“ dodal Mikas.

Bez očkovania ani na krok

Ešte minulý týždeň sa v rámci EÚ objavili úvahy, že ľudia, ktorí nebudú očkovaní, nebudú môcť cestovať do iných členských krajín. „Buď budú musieť ukázať očkovací preukaz, alebo aktuálny PCR test.

Zrejme takéto obmedzenia budú. Inak povedané, ľudia, ktorí sa rozhodnú dobrovoľne neočkovať, tak budú na Slovensku, alebo, keď budú chcieť ísť do zahraničia, tak si budú musieť zaplatiť PCR test,“ povedal premiér Igor Matovič k obmedzeniu v rámci cestovania.

Rúško namiesto vakcíny

Čo sa týka vnútroštátnych obmedzení, ak sa niekto rozhodne nedať zaočkovať proti koronavírusu, nemali by podľa Matoviča tí, čo sa dajú zaočkovať, doplácať na tých, ktorí sa nezaočkujú.

Vylúčil zásah do osobnej slobody, no mali by na Slovensku podľa neho platiť ochranné opatrenia. „Napríklad tí, čo sa nedajú zaočkovať, tak budú nosiť naďalej rúška,“ dodal Matovič.

red, SITA, foto: SITANačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Jeden komentár

  1. Draslik

    26. novembra 2020 at 7:49

    Tak tomu sa hovorí démonkracia… a všetko pod taktovkou fiktívnej pandémie najbohatších tejto planéty ! Keď sa pýtali sv. matky Terezy, ako by odstránila hlad na svete, táto múdra žena odpovedala: Nie je problém nakŕmiť hladných, ale bohatých! Nuž a mala skutočne pravdu, chamtivci nás zahubia.

    Odpoveď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Finančná správa zaplatila takmer 3,5 milióna firme s prepojeniami na biznis s teplým vzduchom z čias Jána Slotu

Za obdobie posledných rokov sa Finančná správa stala vďaka početným kauzám, ktoré viedli k…