Domov Šport Odvetný finálový zápas Copa Libertadores sa odohrá na štadióne Realu Madrid

Odvetný finálový zápas Copa Libertadores sa odohrá na štadióne Realu Madrid

0
0

Rozhodujúci duel 59. ročníka juhoamerickej futbalovej súťaže medzi argentínskymi rivalmi Boca Juniors a River Plate sa odohrá 9. decembra na neutrálnej pôde, konkrétne v domovskom stánku Realu Madrid.

Na vine sú fanúšikovia

Odveta sa mala pôvodne konať 24. novembra na štadióne River Plate v Buenos Aires, avšak priaznivci domácich „Los Millonarios“ sa dopustili násilného správania voči súperiacemu celku.

Na autobus hráčov Boca Juniors zaútočili kameňmi a kusmi dreva. Zápas bol tak následne niekoľkokrát odložený a voči River Plate spustila Juhoamerická futbalová konfederácia (CONMEBOL) disciplinárne konanie.

Klubu bola udelená pokuta vo výške 400-tisíc dolárov a svoje dva najbližšie domáce zápasy musí odohrať pred prázdnymi tribúnami. „Vyhrávať či prehrávať nie je záležitosť straty ľudského života.

Futbal je šport, v ktorom by sa mali dodržiavať isté zásady a jednou z nich je rešpektovanie súpera,“ povedal k incidentu prezident juhoamerického futbalu Alejandro Domínguez.

Alejandro Domínguez

Madrid je správnou voľbou

Medzi najhorúcejších kandidátov na hostiteľa tzv. „superclásica“, ako sa prestížny duel medzi arcirivalmi z Buenos Aires nazýva, patrilo americké Miami, paraguajský Asunción či dokonca Katar.

Voľba napokon padla na slávny štadión Santiaga Bernabéua. „Madrid nielenže patrí medzi najbezpečnejšie mestá sveta, Štadión Santiaga Bernabéua je navyše elitný štadión, ktorý ponúka najvyššie štandardy bezpečnosti a komfortu,“ uvádza sa v oficiálnom stanovisku CONMEBOL.

„Vynaložíme všetko úsilie, aby sme milovanej krajine, akou je Argentína, poskytli v jednom z najlepších zápasov svetového futbalu optimálne podmienky,“ povedal Luis Rubiales, prezident Španielskej futbalovej federácie.

Kristián Vrábel, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…