Domov Šport Ogier sa ôsmykrát stal majstrom sveta

Ogier sa ôsmykrát stal majstrom sveta

0
0

Francúzsky pretekár Sébastien Ogier obhájil s Toyotou majstrovský titul, keď v nedeľu vyhral záverečné podujatie sezóny v Monze. O ôsme víťazstvo v celkovom hodnotení bojoval už len s tímovým kolegom Elfynom Evansom, ktorý naňho pred podujatím strácal sedemnásť bodov.

Po piatku mal v Monze tesný náskok Evans, po sobote to bol Ogier, no rozdiel sa hýbal iba v rozmedzí dvoch sekúnd. K zlomu došlo na predposlednej rýchlostnej skúške, kde síce spomalili obaja jazdci, no Evans prebrzdil jednu zákrutu a jeho strata sa vyšplhala na 7,5 sekundy a neskresal ju ani v „power stage“.

Prvá polovica sezóny bola vyrovnaná, Evans sa dokonca po rely v Portugalsku dostal do osembodového vedenia, no už o dve podujatia neskôr sa mu tímový kolega vzdialil na 29 bodov a pomerne slušný náskok si udržiaval do konca sezóny.

Britský pretekár potreboval na rely v Monze získať dovedna aspoň 18 bodov a skončiť pred Ogierom.

Dostihne Loeba?

Osemnásobný majster sveta (2013-2018, 2020-2021) sa v historických tabuľkách priblížil k najúspešnejšiemu jazdcovi WRC, svojmu krajanovi Sébastienovi Loebovi, ktorý má s Citroënom na konte deväť majstrovských titulov po sebe (2004-2012)…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Vlhová nemá v slalome konkurenciu

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová zaznamenala skvelý vstup do nového roka. V prestížnom slal…