Domov Slovensko Ondrej Lunter so svojím otcom by mali kraju vrátiť 4,5 milióna eur

Ondrej Lunter so svojím otcom by mali kraju vrátiť 4,5 milióna eur

0
0

„Ondrej Lunter vyrobil v mene svojho otca pri riadení Banskobystrického kraja svojvoľne a vedome obrovský problém. Zrušenie zmluvy s autobusovým dopravcom, rovnako ako aj jeho ďalšie kroky, neboli v súlade s právom. Aj napriek tomu, že bol na túto skutočnosť niekoľkokrát upozornený, Lunter uprednostnil osobný marketing, pred záujmami kraja a zmluvu zrušil”, tvrdí predseda predstavenstva SAD Zvolen a aktuálny kandidát na župana Adrian Polóny.

Za nezmyslené obhajovanie tejto svojej chyby boli Lunterovci podľa Polónyho ochotní už zaplatiť právnikom celkom 4,5 milióna eur z peňazí všetkých občanov Banskobystrického kraja.

„Právnici od začiatku obhajovali neobhájiteľné, čo už potvrdili aj príslušné súdy. Teraz je čas, aby za tieto chyby bola vyvodená nielen politická, ale aj reálna zodpovednosť voči týmto vinníkom,” vyhlásil Polóny na tlačovej besede, ktorú prišiel osobne podporiť aj samotný predseda strany SMER-SD Robert Fico.

Lunterovci boli opakovane vyzývaní aby ďalej nekonali v rozpore so zákonom. Ondrej Lunter sa preto aj podľa strany SMER-SD nemôže už vyhovárať na to, že konal v dobrej viere. Podľa Polónyho by mal preto tieto peniaze kraju vrátiť.

Milióny budú kraju prospešné

„Peniaze, ktoré kraju takto vráti, by sa mali okamžite použiť na dofinancovanie škôl a domovov sociálnych služieb v pôsobnosti kraja, ktoré zápasia s vysokými účtami za energie,“ povedal kandidát na predsedu BBSK Adrian Polóny.

Spor BBSK s dopravcom

Ján Lunter ako župan BBSK so svojím synom Ondrejom účelovo vytvorili protiprávny spor so SAD Zvolen, pri ktorom sa snažili rôznymi spôsobmi napadnúť platnosť riadnej zmluvy na výkon dopravy v kraji.

Situáciu vyhrotili až tak ďaleko, že odmietli platiť za dopravu v kraji a tak prestali jazdiť autobusy. Problém chceli následne vyriešiť súdnym príkazom dopravcovi, aby tento jazdil bezplatne. Kraj napokon tento spor prehral, ale honorár právnikom sa vyšplhal až na 4,5 milióna eur.

Imrich Kovačič, foto: facebook/OL  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…