Domov Cestovanie Ostrov Ilha da Queimada v Brazílii – zakázaný a nebezpečný

Ostrov Ilha da Queimada v Brazílii – zakázaný a nebezpečný

0
0

Brazília je považovaná za jednu z najkrajších krajín na svete, kde každý rok prichádzajú tisícky turistov, aby ju mohli preskúmať a užiť si ju. Táto krajina je známa svojimi tropickými dažďovými pralesmi či jedinečnými mestami ako Rio de Janeiro a São Paulo. No nachádza sa tu aj ostrov, na ktorý je zakázaný vstup.

Ostrov Ilha da Queimada

Ostrov sa nachádza pri pobreží Brazílie v Atlantickom oceáne. Je to jediný ostrov, ktorý je domovom ohrozeného druhu jedovatých hadov. Známy je aj ako „Ostrov hadov“.

Veľký je približne 110 akrov a žije tam viac ako 430 000 hadov. Tento ostrov je pre verejnosť uzavretý, aby chránil túto populáciu hada, ako aj samotných prípadných zvedavcov.

Prečo je tento ostrov tak nebezpečný?

Bothrops Isnsularis alebo Golden Lancehead sú druhy jedovatých hadov, ktoré žijú len na tomto ostrove. Jed týchto hadov je naozaj silný, je schopný roztaviť ľudskú pokožku a mäso, pretože súčasťou ich jedu je smrteľný neurotoxín, ktorý rýchlo zabíja.

Známy je prípad jedného neznámeho rybára, ktorý raz na ostrov vstúpil, pretože si chcel nazbierať banány. Po pár minútach bol napadnutý hadmi a z ostrova sa už nedostal.

V minulosti bol normálne obývaný

Napriek tomu, že v súčasnosti je ostrov neobývaný, tak v minulosti tam bývala krátku dobu istá rodina. Podľa legendy bol miestny majiteľ majáku a jeho rodina zabití týmito hadmi, ktoré sa k nim dostali cez okná.

Zaujímavosťou tohto ostrova je aj to, že na jeden meter štvorcový pripadá jeden had. To znamená, že ak by ste vstúpili na tento ostrov, tak už po pár metroch ste vystavený neodvratnej smrti, preto brazílska vláda zakázala civilistom vstupovať na ostrov kvôli prípadným rizikám.

Jedinými výnimkami je personál námorníctva, ktorý pravidelne navštevuje ostrov, aby udržal automatizovaný maják a výskumníci, ktorí skúmajú rôznorodý ekosystém ostrova.

Našťastie Brazília ponúka veľa krásnych a jedinečných miest, ktoré sa oplatí vidieť a nehrozí vám pri ich návšteve smrť.

Radoslav Hoppej, foto: internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…