Domov Šport Otec na plný úväzok Federer sa vrátil k tréningu

Otec na plný úväzok Federer sa vrátil k tréningu

0
0

Z elegantného hráča je už niekoľko mesiacov rekonvalescent, z tenisového kočovníka zasa konečne otec na plný úväzok. Kým si Roger Federer liečil zranené koleno, venoval sa najmä rodine. Minulý týždeň však fanúšikom fotkou z kurtu oznámil, že sa konečne vrátil do tréningového procesu.

Fenomenálny Švajčiar v tejto sezóne odohral len šesť zápasov na Australian Open s bilanciou 5-1. Prebojoval sa tam do semifinále.

V marci zastavila sezónu pandémia koronavírusu a medzitým už 39-ročného Švajčiara zasa operácia pravého kolena. Neskôr ju absolvoval ešte raz, čo znamenalo, že celú sezónu 2020 predčasne „odpískal“.

Otec na plný úväzok

„Ako odpočívam? Väčšinou naháňam deti, ale to sa ako relax zrejme veľmi neráta. Som otec na plný úväzok.

Počas riadnej sezóny som sa tešil na to, keď si aspoň trochu zalyžujem alebo zahrám stolný tenis. Teraz robím deťom profesionálneho šoféra,“ vyslovil sa Federer, otec štyroch detí, dvojičiek chlapcov aj dievčat.

V čase jeho absencie sa na neho dotiahol Rafael Nadal v historickom rebríčku v počte získaných grandslamových titulov.

Energický Španiel má rovnako ako elegantný Švajčiar na konte 20 triumfov na turnajoch tzv. veľkej štvorky. Federer to však teraz absolútne nerieši.

Viac ako Nadal či Djokovič mu dávajú zabrať jeho štyri deti. Dievčatá Charlene Riva a Myla Rose majú už 11 rokov a v súčasnom období druhej vlny koronavírusu sa učia z domu.

Chlapci Lenny a Leo majú šesť rokov a zatiaľ sa ich školské povinnosti netýkajú.

„Snažíme sa všetko organizovať a plánovať dopredu, čo sme predtým roky nemohli. Odpadlo nám neustále sťahovanie z mesta do mesta, balenie kufrov a zariaďovanie najbližších ciest. Spolu si užívame krásnu švajčiarsku jeseň. Predtým naposledy som bol takto dlho doma, keď som mal asi 16 rokov,“ uviedol Federer.

Obyčajný človek

Jedna z najväčších športových celebrít tvrdí, že aj napriek svetovej sláve sa stále cíti ako obyčajný človek z vedľajšej ulice.

„Stále si rád pustím televízor, vyložím si nohy a pozriem sa na nejaký šport. Bez zápasového stresu je život príjemnejší. …Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin14
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Ramos v rekordnom zápase zahodil dve penalty

Dvadsaťpäťkrát bol z bieleho bodu v reprezentačnom drese neomylný a potom prišli dve zahod…