Domov Šport Pánik konečne dokazuje, že patrí do profiligy

Pánik konečne dokazuje, že patrí do profiligy

0
0

Slovenský hokejista Richard Pánik sa v drese Chicaga Blackhawks konečne naplno etabloval v severoamerickej NHL.

V ostatnom ročníku odohral v základnej časti plnú porciu zápasov a utvoril si osobné maximum v počte bodov (45), gólov (22) i asistencií (23), z toho jeden bod pridal v play‑off.

V novej sezóne hrá v prvej formácii Blackhawks vedľa hviezdnych Jonathana Toewsa a Brandona Saada, v úvodných šiestich zápasoch získal šesť bodov (3+3).

Len zapĺňal miesto

Rodák z Martina debutoval v NHL v ročníku 2012/2013 v Tampe Bay Lightning, no až doteraz sa naplno nedokázal presadiť. Neskôr sa cez Toronto Maple Leafs dostal až do Chicaga.

„Z ničoho nič som o ňom začal rozmýšľať ako o silovom útočníkovi. Súperom sa proti Pánikovi hrá veľmi ťažko. Začal sa tlačiť pred bránku a skóroval aj v zložitých situáciách.

Teraz potrebujeme, aby pokračoval herne bez výkyvov,“ cituje web nhl.cz kouča Chicaga Joela Quennevillea. Pánikovi výborné výkony v máji priniesli nový kontrakt na 2 roky v hodnote 5,6 milióna amerických dolárov.

„Roky predtým som bol tak nejako na okraji. Hral som iba preto, aby som zaplnil miesto. Do poslednej chvíle som nevedel, či dostanem šancu v NHL alebo pôjdem späť „dolu“.

Minulý rok som dokázal, že na profiligu mám a vyslúžil som si zmluvu,“ povedal 26-ročný slovenský útočník. Tréner Quenneville je rád, že v sezóne, keď nečakane zo zdravotných dôvodov musel kariéru v NHL prerušiť Marián Hossa, má poruke iného kvalitného slovenského útočníka.

„Vždy bol dobrý zakončovateľ, potrebovali sme predovšetkým, aby mal vyrovnané výkony. Oceňujeme, že sa nebojí. V našom tíme má úlohu akéhosi „drsňáka“.

Občas skúša i „kľučkovať“, ale na to sa radšej nepozeráme,“ žartoval Quenneville. „Keď vám to nevyjde, ľudia si to zapamätajú, takže sa snažím hrať jednoducho,“ reagoval účastník ZOH 2014 v Soči.

„Teraz chcem najmä dokázať, že som nemal iba jednu zázračnú sezónu, ale môžem v dobrých výkonoch pokračovať,“ dodal Richard Pánik.

val, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…