Domov Zahraničie Pápež vyzval vlády na zmenu vo svete

Pápež vyzval vlády na zmenu vo svete

0
0

Pápež František v pondelok vyzval vlády, aby využili koronakrízu ako prevratnú príležitosť na vytvorenie sveta, ktorý je spravodlivejší z ekonomického aj environmentálneho hľadiska, a v ktorom je zaručená základná zdravotná starostlivosť pre všetkých.

Hlava katolíckej cirkvi pápež František túto výzvu zahrnul do svojho každoročného prejavu pred diplomatickým zborom akreditovaným pri Svätej stolici.

Audiencia sa uskutočnila o dva týždne neskôr pre zhoršený zdravotný stav pápeža v súvislosti s ischiasom (zápal sedacieho nervu), ktorý mu spôsoboval problémy pri chôdzi i státí.

Takisto vyzval vlády, ktoré majú akreditovaných svojich zástupcov pri Svätej stolici, aby prispeli ku globálnym iniciatívam a poskytli vakcíny chudobným, či aby zmenili fungovanie hospodárstva, ktoré je podľa neho v súčasnosti založené na vykorisťovaní a plytvaní prírodnými zdrojmi.

„Je potrebné vytvoriť akúsi novú kopernikovskú revolúciu, ktorá by mohla priviesť ekonomiku do služieb človeka, a nie naopak,“ uviedol pápež.

Takáto nová revolučná ekonomika podľa pápeža „pomáha žiť, nezabíja, je zahrňujúca, nie vylučujúca, poľudšťuje, nie dehumanizuje, stará sa o stvorenie a nevykorisťuje ho“.

red, TASR, foto: TASR/APNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…