Domov Šport Pekarík ostáva hráčom Herthy

Pekarík ostáva hráčom Herthy

0
0

Ako sme prednedávnom informovali, slovenský futbalový reprezentant Peter Pekarík si reštart Bundesligy užíva a poklonu mu zložil aj jeho tréner v berlínskej Herthe. Obojstrannú spokojnosť najnovšie spečatil Pekarík so svojím tímom predĺžením kontraktu.

Nemecké médiá označili Petra Pekaríka prednedávnom za najväčší pozitívny objav nového trénera Herthy Berlín Bruna Labbadiu.  „Je to absolútny profesionál a niekto, kto nastavuje v tíme určitú úroveň hry.

Ak sa zamyslíme nad tým, ako dlho nehrával a mal zdravotné problémy, musíme pred ním sňať klobúk,“ povedal pred pár týždňam Labbadia.

Druhý domov

Spoľahlivé výkony a tiež jeho bohaté skúsenosti vyniesli slovenskému obrancovi predĺženie kontraktu s Berlínčanmi do 30. júna 2020.

Pekarík pôsobí v Herte už od roku 2012, pričom počas týchto rokov odohral 166 zápasov a zaznamenal aj dva góly.

„V Berlíne pôsobím už osem rokov a som rád, že budem naďalej súčasťou Herthy. Klub a mesto sa stali mojím druhým domovom. Teraz sa teším na výzvy, ktoré prinesie nová sezóna,“ povedal 33-ročný defenzívny líder Herty.

Chválou na adresu slovenského futbalistu nešetril ani športový riaditeľ klubu. „Peka je absolútnou vlajkovou loďou profesionálov a dlhoročná súčasť našej značky Hertha BSC,“ povedal Michael Preetz.

Pekaríkova Hertha Berlín obsadila v práve skončenej sezóne najvyššej nemeckej súťaže 10. miesto, keď ju z boja o vyššie priečky vyradil slabší záver súťaže.

Odhliadnuc o toho sa však Hertha plavila pokojne v bezpečných vodách bundesligovej tabuľky takmer po celý súťažný ročník.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Slovensko navštívi holandský kráľovský pár

Na pozvanie prezidentky Zuzany Čaputovej pricestuje na oficiálnu návštevu Slovenska holand…