Domov Slovensko Pellegrini chce byť naďalej premiérom

Pellegrini chce byť naďalej premiérom

0
0

Predseda vlády a zároveň volebný líder strany Smer-SD má ambíciu pokračovať vo funkcii premiéra aj po ďalších parlamentných voľbách. Pellegrini hovoril aj o možnej spolupráci s niektorými politickými stranami, hoci konkrétne strany podpredseda strany nepomenoval.

Peter Pellegrini ako volebný líder predstúpil pred voličov Smeru-SD v Múzeu Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici na prezentácii, ktorá bola súčasťou predvolebnej kampane strany. Sám uviedol, že ak Smer voľby vyhrá a bude súčasťou budúcej vlády, vidí sa na poste premiéra.

Nie špina, ale skúsenosti

„Nestojím tu ako človek, ktorý nemá od večera do rána nič iné na práci, len sa hrabať v špinách minulosti a vyťahovať ich na verejnosť, ale stojím tu ako človek, ktorý má reálnu skúsenosť…,“ povedal Pellegrini počas prezentácie.

Poznamenal, že si uvedomuje, že Slovensko je iné oproti minulým rokom. Zároveň spomenul aj chyby, ktoré strana Smer-SD urobila. Bez konkrétnych mien uviedol, že s osobami, ktoré pochybili, sa strana vysporiadala a už nie sú na kandidátke.

Vymedzenie spolupráce

Pellegrini sa tiež vymedzil voči tým, ktorí spochybňujú slovenskú históriu a vyjadrujú podporu k antisystému.

„Smer-SD nemôže nikdy spolupracovať s niekým, kto spochybňuje udalosti SNP, kto spochybňuje udalosti holokaustu, kto sa vysmieva z obetí vypálených obcí,“ vyslovil Pellegrini a zrejme tým narážal na vylúčenie povolebnej spolupráce s ĽSNS.

Ako volebný líder vylúčil zo spolupráce aj politické strany, nie konkrétne, ktoré naznačujú, že by zrušili sociálne opatrenia, ktoré Smer vo vláde presadil.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Deň, keď Little boy zničil Hirošimu

6. augusta uplynie 77 rokov od prvého použitia nukleárnej zbrane armádou USA. Tú využili p…