Domov Šport Peter Sagan po prvýkrát zelený dres nezískal

Peter Sagan po prvýkrát zelený dres nezískal

0
0

V špecifickej sezóne poznačenej pandémiou koronavírusu sa organizátorom Tour de France predsa len podarilo usporiadať najslávnejšie etapové preteky. 107. ročník „Starej dámy“ napokon prebehol bez väčších problémov. Slovenských fanúšikov najviac zaujímal boj Petra Sagana a celkovo ôsmy zelený dres.

Tak ako každý rok, aj tento, cestoval slovenský cyklista Peter Sagan na Tour de France s jediným cieľom – vyhrať bodovaciu súťaž a priniesť do Paríža zelený dres.

Jeho meno sa akosi už stalo synonymom tohto dresu, veď nik v histórii cyklistiky nemá doma sedem zelených dresov z Tour de France. Vlastne, pokiaľ Sagana nediskvalifikovali (ako sa stalo po 4. etape v roku 2017), vždy s prehľadom bodovaciu súťaž vyhral. A to sa očakávalo aj tento rok.

Na začiatok v zelenom, ale…

Prvé etapy tohto ročníka boli určené práve špurtérom a ani Sagan sa netajil, že by rád niektorú z nich vyhral. Hoci sa slovenský cyklista vždy pri záverečných špurtoch pohyboval vpredu, etapu sa mu vyhrať nepodarilo.

Slovenský cyklista sa predstavil v zelenom drese už v druhej etape, hoci bol v bodovačke až tretí. Líder bodovacej súťaže Kristoff bol totiž zároveň celkovým lídrom a obliekol sa do žltého a druhý v poradí Mads Pedersen si ako líder súťaže mladých jazdcov obliekol biely dres.

No už po tretej etape svietilo meno Petra Sagana tam, kde sme ho chceli všetci vidieť. Na čele súťaže o zelený dres.

Vtedy sa však začal na pretekára Bora-Hansgrohe doťahovať jeho bývalý tímový kolega. Sam Bennett síce zobral Peťovi zelený dres na ôsmu a deviatu etapu, no v tej desiatej opäť patril Slovákovi.

Práve v tejto etape však prišiel v boji o zelené tričko zlom. …Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…