Domov Šport Po dvojzápase s Portugalskom stratili hádzanárky šancu na ME

Po dvojzápase s Portugalskom stratili hádzanárky šancu na ME

0
0

Slovenské hádzanárky bojovali uplynulý týždeň o prvé body do tabuľky kvalifikačnej 5. skupiny. Namiesto nich však prišli dve prehry, ktoré náš národný tím obrali o možnosť postúpiť na európsky šampionát, ktorý sa uskutoční v novembri v Slovinsku, Severnom Macedónsku a Čiernej Hore.

Domáce im nedali šancu

Po prehrách so Španielskom a Maďarskom cestovali Slovenky minulý týždeň do portugalského Paredese. Domáce hádzanárky viedli prakticky celý zápas, v 38. minúte dokonca už o sedem gólov (19:12).

Slovenky síce znížili, no na Portugalčanky nedokázali vytvoriť väčší tlak. Bodku za zápasom dala v poslednej minúte Popovcová, ktorá po brejku znížila na 21:24. „Najväčší rozdiel bol v premieňaní šancí. V prvom polčase sme začali v obrane pasívne.

Keď sme ju zagresívnili, tak v defenzíve už nebol až taký problém. Vypracovali sme si dosť čistých šancí a tie sme pozahadzovali.

Zbytočne veľa sme mali technických chýb, dopúšťali sme sa jednoduchých strát lopty v protiútoku, ako aj pri prihrávkach do pivota. Pozitívne je, že dievčatá hrali celých 60 minút a bojovali až do konca, hoci sme už prehrávali o sedem gólov,“ zhodnotil asistent trénera Peter Pčola.

Dobrý prvý polčas nestačil

Šancu na odvetu mali Slovenky už o pár dní v domácom prostredí. V Topoľčanoch mali slovenské hádzanárky v nedeľu v prvom polčase navrch. V 29. minúte viedli 14:10, ale Portugalčanky dokázali do prestávky znížiť na rozdiel dvoch gólov.

V druhom polčase hostky herne pridali a podarilo sa im otočiť skóre, v 50. minúte sa dostali do vedenia 20:17. Slovenky nedali gól dlhých 13 minút, streleckú smolu zlomila až Lanczová, ktorá znížila na 18:20…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…