Domov Slovensko Pochod proti nenávisti reagoval na streľbu na Zámockej

Pochod proti nenávisti reagoval na streľbu na Zámockej

0
0

Na Pochode za odsúdenie nenávisti voči LGBTI+ komunite sa v piatok v centre Bratislavy stretli tisíce ľudí. Išlo o reakciu na stredajšiu streľbu pred LGBTI barom Tepláreň, pri ktorej páchateľ zastrelil z ideologických dôvodov dvoch ľudí.

Iniciatíva Inakosť, ktorá pochod organizovala, vyjadrila sústrasť pozostalým a zaželala skoré uzdravenie zranenej žene. Odsúdila útok na LGBTI+ komunitu.

Vyzvala politickú reprezentáciu na jednoznačné a bezpodmienečné odsúdenie takejto nenávisti. Od vlády žiada konkrétne kroky na zamedzenie podobným útokom a o jasný signál, že aj členovia LGBTI+ komunity sú rovnocennou súčasťou spoločnosti.

S príhovorom vystúpila aj prezidentka Zuzana Čaputová. Pripomenula, že v uplynulých dňoch sme stratili viacerých mladých ľudí pre bezohľadnosť či nenávisť.

„Prepáčte. Mrzí ma, že naša spoločnosť nedokázala ochrániť vašich blízkych. Prepáčte, že niektorí z vás sa na Slovensku nemôžete cítiť bezpečne,“ uviedla s tým, že aj LGBTI+ komunita je súčasťou spoločnosti. Hlava štátu odsúdila nenávisť a vyzvala na spájanie sa.

„Spojme všetko zdravé a slušné v tejto spoločnosti. Sme sila, ktorá dokáže prekonať nenávisť a sme sila, ktorá dokáže dať novú šancu našej krajine, aby sme tu už nikdy nemuseli takto stáť z takéhoto dôvodu,“ dodala.

Na pochode sa zúčastnil aj premiér Eduard Heger (OĽANO) a ďalší členovia vlády, zástupcovia Národnej rady (NR) SR, samospráv a ďalších organizácií.

Prezidentský palác na znak úcty a ako prejav solidarity s LGBTI+ komunitou vyvesil dúhovú vlajku. Na znak úcty zosnulým bol nasvietený aj Bratislavský hrad.

red, TASR, foto: TASR/Dano Veselský



Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…