Domov Slovensko Policajt zastrelil kolegu, ide o syna prešovskej primátorky

Policajt zastrelil kolegu, ide o syna prešovskej primátorky

0
0

V pondelok podvečer mal pri incidente v Prešove policajt zastreliť svojho kolegu. Upozornili na to tvnoviny.sk a Plus jeden deň. Podozrivý policajt, ktorým je syn prešovskej primátorky, sa následne dal na útek, no po pár hodinách ho chytili.

K incidentu malo dôjsť pri čerpacej stanici v Prešove, pričom ako informuje portál tvnoviny.sk, podľa svedka malo medzi policajtami padnúť osem až desať výstrelov.

Podľa medializovaných informácií mala streľbe pri čerpacej stanici predchádzať výmena názorov medzi kolegami. Strelec mal z miesta činu ujsť v policajnom aute.

„Následne pravdepodobne vyhodil vysielačku, a tak polícia stratila signál. Autom išiel smerom na Košice, ktoré mali nájsť na čerpacej stanici pri tomto meste so zapnutými majákmi. Neskôr sa však informácia nepotvrdila a strelec sa údajne vydal smerom na Žilinu,“ píše portál.

Polícia ho napokon zadržala na Liptove, pričom mal tiež strelné poranenie, pre ktoré musel byť najskôr ošetrený. Ešte v deň tragédie sa objavili informácie, že policajt v minulosti trpel psychickými problémami a v osudný deň sa správal v práci zvláštne.

„Jeho kolega si to všimol a vraj žiadal nadriadených, aby mu odobrali zbraň. Bolo už však neskoro,“ píšu tvnoviny.sk. „Ak sa potvrdí, že priamy nadriadený nezohľadnil informácie, ktoré mal k dispozícii a ktoré naznačovali, že by mohol policajt konať skratovo, že je tam nejaká psychická porucha, určite bude vyvodená zodpovednosť,“ uviedol na druhý deň policajný prezident Štefan Hamran.

Prípad vyšetruje aj Úrad inšpekčnej služby. Rezort vnútra vzhľadom na závažnosť prípadu a počiatočnú fázu vyšetrovania neposkytuje žiadne iné informácie.

Prosia o odpustenie

Od prvého momentu kolovali informácie, že strelcom má byť syn prešovskej primátorky Andrey Turčanovej, čo sa napokon i potvrdilo. Samotná rodina sa na druhý deň k incidentu vyjadrila.

„Pondelkový večer nezvratne zmenil životy dvoch rodín. Náš najstarší syn Martin včera večer v službe zastrelil svojho kolegu. Jeho rukou vyhasol život mladého muža, manžela, otca a syna. Niet slov útechy pre pozostalých, ktorým vyjadrujeme našu hlbokú ľútosť a sústrasť.

Nedokážeme vrátiť čas, zmeniť, čo sa stalo. Nerozumieme tomu, čo sa v jeho mysli odohrávalo, čo Martina viedlo k takému strašnému činu, prosíme pozostalých, pokiaľ to bude v ich silách, o odpustenie,“ uviedla rodina Turčanová vo svojom stanovisku.

red, TASR, foto: facebook/PZ  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…