Domov Komentáre POLÓNY: Päť rokov si robí len selfíčka a potom narýchlo opisuje

POLÓNY: Päť rokov si robí len selfíčka a potom narýchlo opisuje

0
0

Ondrej Lunter vyhlásil, že chce do nášho kraja prilákať viac lekárov. Sľubuje, že im vybaví administratívne povolenia a dokonca im vraj prispeje aj na výplaty. Podľa neho len stačí, aby k nám do kraja prišli a začali liečiť ľudí. On to všetko zaplatí našimi peniazmi.

Gratulujem. Župan má bežne pôsobiť v úrade štyri roky. Lunterovci na to mali dokonca rok navyše a boli tam päť rokov.

Celý ten čas nič nerobili a teraz, mesiac pred voľbami, si spomenú, že treba niečo robiť s počtom lekárov v kraji.

Pozrimeže ako sa nám „Ondrík” zobudil a hneď mu ako prvé napadlo, že ide rozdávať naše spoločné peniaze a kúpi nám zdravotnú starostlivosť. Toto je prístup týchto akože „odborníkov”.

Lunterovci si za päť rokov ani len nespomenuli na lekárov. Teraz to len jednoducho opísali z môjho volebného programu, v ktorom mám ako jednu zo svojich priorít väčšiu podporu lekárov a aj snahu o ich príchod do nášho kraja.

Nestačí však iba zobrať peniaze z rozpočtu a kúpiť si ich. Na to je potrebná celá koncepcia. Nejde tu totiž len o samotných lekárov. Kraju zúfalo chýbajú aj zdravotné strediská.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: POLÓNY: Škola, základ života

Nikto nebude cestovať celý deň napríklad z Veľkého Krtíša do Banskej Bystrice, len aby si nechal urobiť preventívnu prehliadku. A už vôbec nie po takýchto dezolátnych cestách.

Zdravotnú starostlivosť a zdravie ako také si nemožno len tak kúpiť. Na to mal málo peňazí aj miliardár Steve Jobs.

Aby som to teda zhrnul. Päť rokov Lunterovci nič nerobia a potom opisujú nápady iných. Ak by som bol presvedčený, že Lunter je naozaj schopný vyriešiť situáciu s chýbajúcimi lekármi, tak by mi to nevadilo.

Môj program pre náš kraj je naozaj veľmi kvalitný a každé jedno opatrenie, ktoré sa z neho realizuje, pomôže ľudom. Lenže aj v tejto oblasti potrebujeme skutočnú zmenu, lebo hrozí, že opäť stratíme ďalšie štyri cenné roky.

Adrian Polóny, kandidát na predsedu BBSKNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…