Domov Slovensko Polóny s Modranským spájajú sily na prospech obyvateľov kraja

Polóny s Modranským spájajú sily na prospech obyvateľov kraja

0
0

Po pondelkovej televíznej diskusii kandidátov na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja na kanáli JOJ24 nastal v predvolebnom súboji kľúčový posun. Po zverejnení absolútne neobjektívneho prieskumu predvolebných preferencií, kde sa snažila TV JOJ presvedčiť divákov, že Ondreja Luntera by volilo až 52 % opýtaných, sa Marek Modranský duchaplne vzdal svojej ďalšej kandidatúry v prospech Adriana Polónyho, aktuálne najsilnejšieho protikandidáta Ondreja Luntera, ktorý má šancu kreslo župana aj skutočne získať.

Polóny, ktorý dlhodobo oslovuje obyvateľov kraja s apelom na výmenu súčasného amatérskeho vedenia kraja, tak získal vo svojom ťažení silného spojenca.

Enormná kritika Luntera v diskusiách

Počas uplynulých týždňov mohli obyvatelia Banskobystrického kraja sledovať postupne tri predvolebné diskusie na obrazovkách TA3, RTVS a napokon aj JOJ.

Vo všetkých diskusiách mali navrch práve všetci ostatní kandidáti, okrem Ondreja Luntera, ktorý čelil enormnej kritike za plytvanie peniazmi kraja na podporu rôznych mimovládok, propagačných agentúr a predražených právnych služieb, ako aj za dvojnásobné navýšenie zamestnancov kraja z pôvodných 150 na súčasných 450 zamestnancov.

Prečo bolo potrebné zamestnať 300 nových zamestnancov však Lunter nevedel vysvetliť.

Spojenie síl

Modranský vo svojom predvolebnom programe sľúbil nezvyšovať cestovné pre cestujúcich v autobusovej doprave a zaviesť mikrobusy do regiónov so zlou dopravnou dostupnosťou.

Polóny, ktorý má vo svojom predvolebnom programe takisto dopravu ako kľúčový prvok rozvoja regiónu, si predvolebný program Mareka Modranského osvojil a prijal ho za svoj.

Spoločne to ohlásili na tlačovej besede v utorok 18. 10. 2022 v hoteli Lux v Banskej Bystrici. Do ďalších volieb idú obaja spoločne, pričom Marek Modranský svoju kandidatúru sťahuje a vzdáva sa jej v prospech Adriana Polónyho.

Ten Modranskému na oplátku garantuje prevziať jeho predvolebný program do svojej agendy a bude sa tak uchádzať o priazeň všetkých voličov, ktorí boli pripravení voliť Mareka Modranského.

Imrich Kovačič, foto: archív AP  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…