Domov Slovensko Polóny tvrdí, že do kraja priniesol viac eurofondov ako Lunterovci

Polóny tvrdí, že do kraja priniesol viac eurofondov ako Lunterovci

0
0

Kandidát na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Adrian Polóny v rozhovore pre regionálny spravodajský portál uviedol, že len jemu osobne sa podarilo v minulom období čerpať na prospech Banskobystrického kraja viac eurofondov, než celému vedeniu kraja pod riadením Lunterovcov.

Vďaka Polónyho snahe a úspešnému manažovaniu projektov bude mať len Banskobystrický kraj 62 nových autobusov pre cestujúcich celkom za 16,5 milióna eur, nehovoriac o ďalšom čerpaní eurofondov na lepšiu kvalitu dopravy v Banskobystrickom kraji v sume viac ako 21 mil. eur.

Celkom tak Stredoslováci získajú vďaka snahe Adriana Polónyho, len za posledné obdobie viac ako 38 mil. eur. z eurofondov. Podľa neho za ten čas Lunter do dopravy z eurofondov nepriniesol ani cent.

„Jeho výsledok v čerpaní eurofondov v tomto smere je „nula“ – nič,“ vyhlásil Polóny.

Nosná téma

Nosným bodom jeho programu v nadchádzajúcich voľbách na predsedu BBSK je doprava. „Doprava, to nie sú len autobusy, ale je to aj cestná infraštruktúra.

Lepšie cesty prinesú viac možností pre príchod nových investícií a to prinesie aj viac práce pre ľudí. Nejde tu len o autobusy.

Autobusová doprava dnes v kraji funguje paradoxne, nie kvôli tomu, že ju zo zákona má kraj zabezpečiť, ale preto, že dvaja dopravcovia, SAD Lučenec a SAD Zvolen, to zvládli aj napriek právnym atakom zo strany vedenia župy,“ vysvetľuje Polóny a dodáva:

„Pri autobusovej doprave treba spomenúť, že náš kraj zažil od vlastného vedenia na čele s Lunterovcami niečo ako pokus o sabotáž vlastnej dopravy.“

Súčasné vedenie kraja podľa Polónyho kritiky nevie vôbec čerpať ponúknuté peniaze z eurofondov a berie si tak nezmyselné úvery, ktoré bude potrebné splácať.

„Naše cesty v kraji sa rekonštruujú z bežného rozpočtu alebo z úverov. Poďme to zmeniť. Náš kraj potrebuje skutočnú zmenu,“ apeluje Polóny na ľudí.

Imrich Kovačič, foto: archív AP  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…