Domov Slovensko Prečo Lunter zamestnal na kraji až 300 svojich ľudí?

Prečo Lunter zamestnal na kraji až 300 svojich ľudí?

0
0

Banskobystrickému samosprávnemu kraju za posledné roky stúpli náklady na mzdy niekoľkonásobne. Z pôvodných 150 zamestnancov na úrade BBSK dnes pre Luntera robí spolu 450 ľudí. Nových 300 svojich ľudí si zamestnal na všelijaké nové pozície.

„Keď sa pýtate, kde sú ešte zdroje peňazí v našom kraji, tak existuje jednoduchá odpoveď – v lepšom manažmente úradu,“ tvrdí to kandidát na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja Adrian Polóny.

Verí, že dobrý manažér vie ušetriť milióny eur na ľudských zdrojoch a tie investovať do rozvojových projektov kraja. „Jeden dobre motivovaný zamestnanec nám prinesie v kraji viac osohu, ako traja preplatení amatéri,“ hovorí Polóny.

Keď Kotlebovi vyčítali, že zamestnáva svojich spolustraníkov, tak to bolo podľa Polónyho nič oproti tomu, čo sa deje na úrade BBSK teraz.

Nezmyselne vyhodené peniaze

Podľa neho sa šetrenie v našom kraji nemá dotýkať v prvom rade bežných ľudí, ale najmä platov úradníkov, alebo práve predražených právnikov rodinného klanu Lunterovocov.

„Náš kraj zamestnal v posledných rokoch obrovský počet nových úradníkov a ľudí s tzv. zmluvnými platmi, pričom niektorí majú vyššie platy ako ministri v Bratislave. Náš kraj platí drahých právnikov 230 eur na hodinu pri nezmyselných súdnych sporoch.

Ak sa všade rozpráva o šetrení, nemôžeme začať pri bežných ľuďoch, alebo pri energiách v školách, či znižovaní kúrenia v domovoch sociálnych služieb. Musíme začať tam, kde sa posledných päť rokov nezmyselne vyhadzujú peniaze všetkých nás obyvateľov kraja pod taktovkou vedenia Lunterovcov,“ tvrdí Polóny.

Amatér nepomôže

Tiež apeluje na lepšie čerpanie eurofondov, lebo to sú peniaze, ktoré do kraja prídu iba jednorázovo, ale už tu ostanú pre nás všetkých a nebudeme ich musieť už splácať.

Na to však podľa Polónyho treba skúseného manažéra a nie amatéra, ktorý sa ešte nestihol naučiť, ako treba riadiť kraj.

Imrich Kovačič, foto: archív AP  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…