Domov Šport Prehra s Bragou ukončila pôsobenie Slovana v Európskej lige

Prehra s Bragou ukončila pôsobenie Slovana v Európskej lige

0
0

Rozlúčkový zápas Slovana Bratislava s prebiehajúcim ročníkom druhej najprestížnejšej európskej klubovej súťaže nevyšiel „belasým“ podľa predstáv. V domácom stretnutí proti portugalskej Brage sa úradujúci slovenský majster dvakrát tešil z vedenia, no napokon súperovi podľahol nešťastne 2:4.

Dať zbohom svojej celkovo tretej účasti v Európskej lige chceli domáci práve víťazstvom nad vedúcim Sportingom. Po úvode vo vysokom tempe sa obraz hry zmenil a súperi bojovali predovšetkým v strede poľa.

Slovanisti sa dostávali do nebezpečných príležitostí, avšak medzi troma žrďami hostí stál pozorný Sá. Otvoriť skóre sa podarilo kanonierovi domácich Šporarovi, ktorý krížnou strelou rozjasal domáce tribúny.

Radosť na Tehelnom poli však netrvala dlho, nakoľko už o dve minúty po rohovom kope zrovnal stav hlavičkujúci Rui Fonte. V druhom dejstve sa po pár príležitostiach na oboch stranách hra s pribúdajúcimi minútami spomaľovala.

Slovan čakal na svoju šancu a tá prišla v 70. minúte, kedy po dobrej výmene medzi Mohom a Šporarom prvý menovaný vymietol kút súperovej brány.

Domáci sa však nepoučili z konca prvého polčasu a o dve minúty bolo opäť vyrovnané. Priestor na strelu využil Francisco. Tri minúty nato si po skrumáži pred Greifovou bránou strelil vlastný gól Božikov.

Slovan v závere držali pri živote bravúrne Greifove zákroky, avšak na hlavičku Paulinha v nadstavenom čase bol 22-ročný gólman prikrátky.

Odchod so zdvihnutými hlavami

„Belasí“ zavŕšili svoje pôsobenie v Európskej lige na treťom mieste skupiny K so štyrmi bodmi a skóre 10:13. Získali tak o štyri body viac než v sezóne 2014/15 a o tri body viac než v ročníku 2011/12.

Tohtoročné účinkovanie svojich zverencov zhodnotil po poslednom dueli aj tréner Ján Kozák ml. „V každom jednom zápase stáli proti nám vysoko kvalitní súperi a vždy sme reálne hrali o body a dobrý výsledok.

Som na chlapcov hrdý. Zaslúžia si veľkú pochvalu,“ povedal 39-ročný Košičan a dodal, že pre Slovan je pohárová Európa vytýčeným cieľom do budúcna.