Domov Slovensko Prepískla to Remišová alebo len niekoho znervózňuje?

Prepískla to Remišová alebo len niekoho znervózňuje?

0
0

Pred pár týždňami zasahovala v Národnej agentúre pre sieťové a elektronické služby (NASES) Národná kriminálna agentúra (NAKA), ktorá tu zadržala štyri osoby. Podpredsedníčka vlády pre investície a informatizáciu Veronika Remišová takmer okamžite informovala o podozreniach, že vládnu komunikačnú sieť Govnet ktosi odpočúval.

Pri policajnej akcii boli skonfiškované zariadenia, ktoré mali byť používané na odpočúvanie vysokých štátnych predstaviteľov. Avšak štyri osoby, ktoré boli zadržané Nakou, boli následne prepustené bez vznesenia obvinenia.

Remišová musí odstúpiť

Bývalý premiér Peter Pellegrini a bývalý vicepremiér pre informatizáciu Richard Raši informovali minulý týždeň médiá, že Veronika Remišová touto vymyslenou kauzou sama ohrozila bezpečnosť štátu. „V kauze NASES ide o politickú hru.

V priamom prenose ste videli, čo spôsobí kombinácia nevedomosti, neodbornosti a absolútnej nekompetentnosti so snahou ‚odkrágľovať‘ svojho politického súpera, ktorého sa boja,“ uviedol podpredseda parlamentu Pellegrini a doplnil, že na Veroniku Remišovú podá trestné oznámenie pre zneužitie právomoci verejného činiteľa.

„Kauza okolo bezpečnosti vládnej siete Govnet si plným právom zaslúži meno Remišová-gate.

Vicepremiérka spolu s premiérom sa v priamom prenose pokúsili z ničoho vyrobiť politický škandál, a pritom sami bezprecedentným spôsobom ohrozili strategickú bezpečnosť štátu,“ povedal bývalý premiér s tým, že ak sa tieto podozrenia nepotvrdia, tak príde podľa neho čas na to, aby „vicepremiérka pochopila, že bola ustanovená na pozíciu, ktorej absolútne nerozumie“.

V tejto súvislosti bude podľa Pellegriniho jej povinnosťou, aby z tejto funkcie odstúpila. „Nemá totiž na ňu ani odborné, ani osobnostné predpoklady,“ dodal.

Nevylúčil, že ak Remišová sama zo svojej funkcie neodstúpi, tak bude prvou členkou súčasnej vlády, ktorá bude v prípade získania dostatočného množstva podpisov poslancov čeliť odvolávaniu v parlamente.

Koho Pellergini s Rašim kryjú?

V reakcii na slová Petra Pellegriniho a Richarda Rašiho sa Veronika Remišová vyjadrila, že daní páni by si skôr mali spytovať svedomie.

„Na Úrade podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu, ktorý obaja riadili, zostali vo vládnej sieti Govnet po bývalej vláde nainštalované zariadenia, ktoré dnes skúma polícia a zisťuje, komu patria a čo tieto zariadenia robili.

Rovnako ako celá verejnosť čakám na výsledky skúmania týchto zariadení,“ napísala na sociálnej sieti s tým, že napriek preinvestovanej miliarde eur je stav štátnej infraštruktúry a IT systémov veľmi zlý a zastaraný, na hranici možností a užívateľsky extrémne komplikovaný.

„Chápem, že moja snaha očistiť úrad, ktorý je v katastrofálnom stave, niekoho veľmi znervózňuje a je na mieste otázka, koho záujmy páni Pellegrini a Raši kryjú,“ zakončila Remišová.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…