Domov Slovensko Prestrelka Kisku a Pellegriniho

Prestrelka Kisku a Pellegriniho

0
0

To, že vzťah medzi stranou SMER-SD a prezidentom Andrejom Kiskom nie je ideálny je už stará známa vec, a to najmä kvôli jeho napätým vzťahom s predsedom strany Robertom Ficom. Avšak minulý týždeň sa do sporu s prezidentom dostal aj podpredseda tejto strany a predseda vlády Peter Pellegrini.

Odvtedy, keď sa Robert Mistrík vzdal kandidatúry na prezidenta, sa slovenská spoločnosť zdanlivo rozdelila na dva súperiace bloky, jeden podporujúci kandidáta SMERu-SD Maroša Šefčoviča, druhý podporujúci opozičnú kandidátku Zuzanu Čaputovú.

Do tohto súboja sa zapojil aj prezident Andrej Kiska, ktorý prostredníctvom videa „upozornil“ Maroša Šefčoviča, aby myslel na svoju diplomatickú budúcnosť.

Jablkom sváru sa stala potenciálna milosť pre prezidenta Kisku, ktorú by mu v prípade jeho daňových problémov so spoločnosťou KTAG mohol udeliť budúci prezident, pričom kandidátka Čaputová takýto scenár neodmietla.

To sa jej protikandidátovi nepáčilo a upozornil na to. „Zdá sa, že pán Šefčovič úplne preberá maniere strany, ktorá mu platí prezidentskú kampaň,“ zhodnotil prezident.

Pellegrini zaútočil

Jeho vyjadrenie sa vôbecnepáčilo premiérovi Petrovi Pellegrinimu.

„Prezident arogantne, nedôstojne, sediac na stole v miestnosti, kde sa prijímajú najvýznamnejšie návštevy dehonestuje Maroša Šefčoviča a v závere sa mu dokonca nepriamo vyhráža v súvislosti s jeho možnou diplomatickou kariérou,“ povedal Pellegrini a dodal, že to považuje za prekročenie všetkých rámcov slušnosti a rešpektu k práci úspešného diplomata.

Pellegrini vymenoval aj dosiahnuté diplomatické úspechy Šefčoviča, čo dal do kontrastu s pracovnou morálkou prezidenta: „Ja chápem, že tie úspechy sa dosahujú ťažšie, pokiaľ je štýlom vašej práce pracovať tru dni v týždni.

Ono sa toho veľa od utorka do štvrtka v práci urobiť nedá,“ zaútočil premiér na prezidenta. Zároveň doplnil, že aj toto je možno dôvod, prečo prezident neprispel k zmiereniu napätia v spoločnosti:

„Práve naopak. Tam, kde mohol, vždy nám prilial olej do ohňa, aby ešte viac rozpútal vášne a udržal dva súperiace tábory v našej krajine, čo vôbec nie je naprospech Slovenska,“ povedal šéf vlády a dodal, že Maroš Šefčovič, ktorý má na rozdiel od prezidenta svoj život bez káuz, by mohol byť možno dobrým morálnym príkladom, práve aj pre prezidenta samotného.

„Preto by som skôr očakával od prezidenta Kisku, keby sa venoval radšej vysvetľovaniu všetkých svojich daňových prešľapov a nešpinil meno diplomata, na ktorého môžeme byť všetci oprávnene na Slovensku hrdí,“ ukončil Pellegrini.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…