Domov Slovensko Prestrelka Kollár – Fico… … alebo čo je viac: Mafián či plagiátor

Prestrelka Kollár – Fico… … alebo čo je viac: Mafián či plagiátor

0
0

Počas minulotýždňového odvolávania ministra vnútra Romana Mikulca sa už tradične dostala do sporu koalícia s opozíciou. Tentokrát však boli v hlavných úlohách predseda parlamentu Boris Kollár a predseda Smeru Robert Fico.

Odvolávanie Mikulca navrhovala opozícia od leta opakovane viackrát, pre obštrukcie koalície sa však návrhy odkladali.

„Podali sme štyri návrhy na odvolanie Mikulca, ale vládna koalícia blokuje NR SR a nechcela o tom rokovať, až urobili chybu, zaradili to ako riadny bod. Mysleli si, že neprídeme do NR SR, ale my sme prišli a rokujeme,“ uviedol Fico, pričom skritizoval predsedu NR SR Borisa Kollára za bordel v parlamente.

Minister financií Igor Matovič totiž opäť nenechal svojej osobnosti nič dlžný a počas prejavu Fica vytiahol plagát. Podľa Kollára je zakázané len priniesť plagát do pléna, no Matovič ho vyrobil až v sále.

„Musíte sa riadiť textom a literou, aká je v zákone. Je tam jasne povedané – nesmiete vnášať. Je to prešmyčka, škulinka, možnosť, ako to využiť,“ vysvetlil Kollár s tým, že by bolo vhodné toto ustanovenie upraviť.

Mafián či plagiátor?

Práve Fico s Kollárom sa počas rozpravy o odvolávaní Mikulca dostali do najväčšej slovnej prestrelky. „Čo čakáme od mafiánov, že pán Fico,“ skočil Ficovi do reči Kollár. Na to Fico zareagoval kontroverzným vyhlásením „Lepšie byť mafián ako plagiátor“, ktoré sa neskôr snažil vysvetliť.

„Môžu si ma nazývať akokoľvek. Ale som hrdý na seba, že mi nikto nemôže povedať: ‚Fico, ty si ukradol titul na vysokej škole.‘ A oni tie tituly ukradli. Môžu si ma nazývať akokoľvek. Ale ja som ‚podržtašku‘ mafiánom, ako je Žaluď a podobne, nerobil, ani som nerobil štartéra, ani som nenosil drogy na Slovensko,“ skonštatoval Fico.

Prekáračky, aké sa udiali, podľa Kollára nie sú pekné. Mrzí ho, že s tým Fico začal a že sa tým nechali strhnúť.

ano, TASR, foto: TASR/Jaroslav Novák, Jakub KotianNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…