Domov Slovensko Prezidentka: Slovensko treba vyviesť z krízy

Prezidentka: Slovensko treba vyviesť z krízy

0
0

Prezidentka Zuzana Čaputová sa minulý týždeň stretla s premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO) a predsedom parlamentu Borisom Kollárom (Sme rodina), ale aj predsedom opozičného Smeru-SD Robertom Ficom a mimoparlamentného Hlasu-SD Petrom Pellegrinim. Vyzvala ich na upokojenie situácie v spoločnosti.

Ako vysvetlila Čaputová, zástupcov koalície a opozície si pozvala do Prezidentského paláca pre napätie v spoločnosti, pochádzajúce z problémov, ktoré pomenovala aj Správe o stave republiky.

Upozornila, že k nemu prispieva aj spôsob komunikácie politikov. Zdôraznila potrebu riešení, nie ilúzie riešení. „Každá krajina v každej dobe potrebuje stabilnú vládu. V prípade, ak chcú vládnuť, je potrebné, aby nám vyslali jasný signál stability.

Nemôžeme každý týždeň čeliť tomu, že odchádza jeden alebo druhý koaličný partner,“ povedala prezidentka k rozhovorom s predstaviteľmi koalície.

Zástupcov opozície upozornila na to, aké dosahy má na spoločnosť nenávisť a jej rozdúchavanie. Ocenila, že Pellegrini prišiel s rovnakým nastavením. Z vyjadrení Fica po stretnutí je podľa nej zrejmé, že jeho pohľad na situáciu je diametrálne odlišný.

Naše hodnoty sú atakované

Ako prezidentka uviedla v nedeľnej politickej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12, chápe, že v krajine vládne napätá atmosféra. To, čo občanov SR najviac napĺňa, sú podľa nej rodinné vzťahy či vzťahy s priateľmi, dôstojný život a spravodlivé zaobchádzanie.

„Všetky tieto tri hodnoty alebo kvality boli v poslednom roku atakované. Prišli sme o svojich blízkych, báli sme sa o svoje životy, boli sme ohrození na sociálnej a ekonomickej situácii.

Téma spravodlivosti je osobitnou kategóriou, ktorá je veľmi diskutovaná. Situácia je objektívne ťažká,“ povedala. Myslí si, že úlohou politických predstaviteľov v aktuálnej situácii je to, aby si strážili svoj vlastný slovník. Dôležité je uvedomovať si, či chcú konať pre krajinu alebo im ide o vlastné politické body.

Ako uviedla, Slovensko treba vyviesť z krízy, no s nenávisťou to nepôjde. Pripustila tiež, že za jednu z možností pre Slovensko považuje aj predčasné voľby.

ano, TASR, foto: TASR/Pavel NeubauerNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…