Domov Slovensko Prezidentka žiada premiéra o riešenie problémov

Prezidentka žiada premiéra o riešenie problémov

0
0

Prezidentka Zuzana Čaputová sa minulý štvrtok stretla s premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO) v Prezidentskom paláci. Jej slová predsedu vlády príliš nepotešili.

Čaputová požiadala premiéra, aby prevzal zodpovednosť a vložil sa do riešenia problémov, ktoré sú príčinou slabého výsledku v boji s pandémiou nového koronavírusu a chaosu pri prijímaní reforiem.

„Všetci sme svedkami, že koalícia nevie prijať prakticky ani jedno opatrenie bez toho, aby sa nestalo predmetom vnútrokoaličného sporu alebo hrozby rozpadu koalície. Vláde sa nedarí nachádzať dohodu na opatreniach v čase a v miere, ako žiadajú odborníci.

Koaliční partneri si hádžu pod nohy polená a potkýna sa na nich celá krajina. Je ilúziou myslieť si, že ľudia môžu dôverovať prijímaným rozhodnutiam, keď ich spochybňujú samotní členovia vlády,“ uviedla.

Prezidentka tiež poukázala na to, že Slovensko je už druhý týždeň najhoršie vo svete, čo sa týka počtu infikovaných na počet obyvateľov. Stále pritom nie je schválený štátny rozpočet a zvyšovanie platov zdravotníkov je podľa hlavy štátu podmienené ďalšími zmenami.

„Sme v kríze a o to silnejšie líderstvo potrebujeme. Keď ide o osud Slovenska a životy jeho obyvateľov, nič iné nemôže mať prednosť,“ dodala Čaputová.

V reakcii na slová prezidentky Heger uviedol, že považuje súčasnú situáciu za natoľko zložitú a vypätú, že odlišné pohľady na riešenia sú jej prirodzeným následkom.

Premiér si rovnako ako prezidentka myslí, že koalícia by mala postupovať v prípade pandémie spoločne a nachádzať stanoviská s nižšou intenzitou konfliktov, čo však podľa neho platí aj pre opozíciu.

red, TASR, foto: TASRNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…