Domov Slovensko PRIESKUM: Pellegriniho Hlas-SD strieda OĽaNO

PRIESKUM: Pellegriniho Hlas-SD strieda OĽaNO

0
0

Zaujímavé výsledky priniesol najnovší prieskum agentúry Focus, uskutočnený pre reláciu TV Markíza Na telo v dňoch 7. 10.–15. 10. 2020 na vzorke 1014 respondentov. Podľa prieskumu už hnutie premiéra Igora Matoviča OĽaNO nie je najsilnejšou slovenskou politickou stranou.

Vôbec po prvýkrát sa na čelo prieskumu prepracovala novovzniknutá strana bývalého premiéra Petra Pellegriniho tvorená prevažne odídencami zo Smeru-SD.

Hlasu by dalo svoj hlas 18,7 % respondentov, čo je o viac ako dve percentá viac ako pred mesiacom. Rapídne sa prepadlo už spomenuté hnutie aktuálneho premiéra OĽaNO, ktoré si pohoršilo o viac ako tri percentá a po prvýkrát od februárových volieb sa prepadlo na druhé miesto.

Zmena nastala aj na tretej priečke. Ficov Smer na nej vystriedala strana Richarda Sulíka SaS, ktorá si za posledný mesiac polepšila o necelé percento.

Smer-SD mierne klesol a s 10,5 percentami je v prieskume štvrtý. Nasleduje Kotlebova ĽS NS, ktorá si polepšila o viac ako jedno percento, aktuálne je však pod dvojcifernou hranicou.

Už s väčším odstupom a aj so stratou takmer dvoch percent oproti septembrovému prieskumu nasleduje Kollárova Sme rodina. Do parlamentu, aj keď iba tesne, by sa dostalo aj Progresívne Slovensko a po dlhšom čase aj KDH.

Remišovej strana Za ľudí si síce polepšila takmer o percento, na prehupnutie sa do parlamentu to však stále nestačí. Výrazne strácajú maďarské strany ale aj Dobrá voľba, SNS či Vlasť.

ano, zdroj: FOCUS, graf: anoNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 25/2022: Prezidentkine veto je prelomené, koalícia ešte viac rozhádaná

Jedni prelomili prezidentkine veto s fašistami, druhí hlasovali za prezidentkine veto s fa…