Domov Slovensko PRIESKUM: Smer rastie, koalícia klesá

PRIESKUM: Smer rastie, koalícia klesá

0
0

Udalosti ostatných týždňov v rámci koalície odoberajú koaličným stranám voličov. Tí sa začínajú opäť utiekať ku kedysi najsilnejšej strane politického spektra. Potvrdil to septembrový prieskum agentúry Focus, podľa ktorého si prilepšujú takmer všetky relevantné strany s výnimkou tých koaličných.

Podľa prieskumu, ktorý agentúra Focus realizovala v prvý septembrový týždeň na reprezentatívnej vzorke 1002 respondentov, by voľby aktuálne vyhral Hlas-SD, čo nie je až takým prekvapením. Pellegriniho strana totiž panuje prieskumom verejnej mienky už nejaký ten mesiac.

Čo prekvapujúce je, je druhé miesto strany Smer-SD. Ficovci sa tak pomaly ale isto šplhajú k vedúcim priečkam, a to so slušnými 14,4 percentami. Za odídencami zo svojej strany zaostávajú len o 4 percentá.

Najsilnejšou koaličnou stranou je podľa prieskumu SaS, ktorá však získala o viac ako percento menej ako pred prázdninami. Zdá sa, že Matovičovmu hnutiu sa podarilo zastaviť prudký pád, keď sa zastabilizovalo na 8,2 percentách.

Narástlo aj Progresívne Slovensko, ale najvýraznejší posun zaznamenalo hnutie Republika. Odídenci od Kotlebu by sa vôbec po prvýkrát so svojím novým hnutím pozreli do parlamentu. Tam by vedľa nich sedeli aj poslanci KDH a koalície maďarských strán – Aliancie.

Vláda by však, ako je to v posledných mesiacoch už pravidlom, vznikala veľmi ťažko.

 ano, zdroj: FOCUS , foto: TASR/Štefan PuškášNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…