Domov Slovensko PRIESKUM: Vládne strany klesajú, Pellegrini rastie

PRIESKUM: Vládne strany klesajú, Pellegrini rastie

0
0

Podľa prieskumu volebných preferencií, ktorý pre reláciu TV Markíza Na telo vypracovala agentúra Focus, problémy v koalícii pomáhajú najmä Sulíkovcom. Premiérovo hnutie i hnutie predsedu parlamentu klesajú, zatiaľ čo SaS naberá na sile. Za ľudí by sa opäť do parlamentu nedostala.

Víťazom novembrového prieskumu volebných preferencií sa opäť, ako tomu bolo aj minulý mesiac, stala nová strana založená odídencami zo Smeru. Hlas-SD by volilo o niečo viac ľudí ako pred mesiacom.

Druhé skončilo hnutie premiéra Matoviča, ktoré sa však stále viac a viac prepadáva, aktuálne je už pod 15 percentami. Tretia je SaS, ktorá si polepšila takmer o jeden a pol percenta v porovnaní s októbrom.

Kotlebovci naďalej oscilujú okolo 10-percentnej hranice, pod ktorú sa však prepadla strana Roberta Fica Smer-SD. Výrazne stratilo aj hnutie predsedu parlamentu Borisa Kollára. Sme rodina sa už nebezpečne približuje k hranici zvoliteľnosti, kde je takmer na rovnakej úrovni ako Progresívne Slovensko.

Poslednou stranou v parlamente by sa tesne stalo KDH. Strana Za ľudí sa márne snaží získať stratené preferencie, ani v novembrovom prieskume by to na mandáty v parlamente nestačilo. Do parlamentných lavíc by nezasadli ani zástupcovia maďarskej menšiny či národniarov.

ano, zdroj: FOCUS, graf: ano, foto: SITANačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Mystifikátor

Je tragédiou spoločnosti, ak sa do jej popredia dostane človek s pochybnou minulosťou. Muž…