Domov Slovensko PRIESKUM: Voľby by vyhral Hlas-SD, Smer stále padá

PRIESKUM: Voľby by vyhral Hlas-SD, Smer stále padá

0
0

Voľby by začiatkom novembra vyhrala strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) expremiéra Petra Pellegriniho so ziskom 20,3 percenta voličov. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý pre Rozhlas a televíziu Slovenska (RTVS) uskutočnila spoločnosť Median SK v dňoch 6. až 11. novembra na vzorke 1 018 respondentov starších ako 18 rokov.

Už s väčším odstupom za Hlasom by sa na druhom mieste umiestnilo hnutie premiéra Igora Matoviča Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), ktorému by svoj hlas odovzdalo 16,6 percenta oslovených. Tretie miesto by obsadila ďalšia vládna strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorú by volilo 12,5 percenta účastníkov prieskumu.

Do parlamentu by sa celkovo dostalo sedem politických subjektov. Na štvrté miesto by sa vyšvihlo Progresívne Slovensko so 7,3 percentami, a to aj preto, že ako opozičné strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (6,9 percenta) a Smer – sociálna demokracia (6,3 percenta), tak aj vládne hnutie Sme rodina (5,8 percenta) oproti predchádzajúcim prieskumom klesli.

Brány parlamentu by neprekročilo Kresťanskodemokratické hnutie (4,4 percenta), Za ľudí (4,1 percenta), Strana maďarskej komunity (3,2 percenta), Slovenská národná strana (2,4 percenta), Dobrá voľba (2,3 percenta), Most-Híd (1,6 percenta) a Vlasť (1,5 percenta). Na voľbách by sa zúčastnilo 73 percent oslovených voličov.

mm, SITA zdroj: Median SK, graf: mmNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 25/2022: Prezidentkine veto je prelomené, koalícia ešte viac rozhádaná

Jedni prelomili prezidentkine veto s fašistami, druhí hlasovali za prezidentkine veto s fa…