Domov Šport Prvá výhra Slovana v EKL: Body tešia, ale hra mohla byť lepšia

Prvá výhra Slovana v EKL: Body tešia, ale hra mohla byť lepšia

0
0

Futbalisti Slovana Bratislava získali prvé víťazstvo v F­‑skupine Európskej konferenčnej ligy 2021/22. Minulý štvrtok na Tehelnom poli zdolali gibraltársky Lincoln Red Imps 2:0. Výkonom však príliš neoslnili.

Slovan začal náporom, ale nevedel vymyslieť finálnu prihrávku. Navyše musel si dávať pozor aj na Lincoln, ktorý vedel vychádzať z ťažkých situácií a solídne kombinoval.

Napriek tomu, že boli domáci jasnými favoritmi, z viacerých šancí sa v prvom polčase neujala žiadna. Aj do druhého dejstva vstúpil Slovan tlakom, tentoraz ho už dokázal využiť.

Už v 46. minúte prešiel Kankavov center z ľavej strany až na opačnú k Medveděvovi a ten šikovne našiel na prvej tyči zakončujúceho Greena – 1:0.

Aj v nasledujúcich minútach sa hralo prevažne prevažne na polovici outsidera, no na gól museli diváci čakať až do 84. minúty. Nigérijský útočník Ezekiel Henty si loptu po centri z priameho kopu spracoval na päťke a popod brankára stanovil víťazný výsledok pre Slovan.

Vieme hrať lepšie

Tréner „belasých“ Vladimír Weiss st. v pozápasovom hodnotení uviedol, že hoci výkon mužstva nebol podľa jeho predstáv, tri body sa počítajú. „Víťazstvo je dobré, výkon nie taký, ako sme si predstavovali.

Ale dnes už nie sú v skupinách európskych líg súperi, ktorých by ste prevalcovali. Tri body sú dobré, ale vieme hrať lepšie. Veril som, že vyhráme, v polčase som nezvýšil hlas…