Domov Slovensko R. Raši hovorí o absencii plánov na výstavbu nemocníc z fondu obnovy

R. Raši hovorí o absencii plánov na výstavbu nemocníc z fondu obnovy

0
0

Podpredseda Hlasu-SD Richard Raši sa obáva, že Slovensko nestihne vyčerpať financie z fondu obnovy na výstavbu nemocníc. Tvrdí, že hoci máme na využitie prostriedkov štyri roky a štyri mesiace, zatiaľ neexistuje projektová dokumentácia a plán výstavby. Pýta sa, kto je za to zodpovedný, a žiada vyvodenie zodpovednosti.

„Za štyri roky a štyri mesiace máme postaviť, zrekonštruovať nemocnice, pričom netušíme, aké nemocnice, kde budeme stavať, kde budeme rekonštruovať, kde budeme robiť len holé stavby, kde kompletné, nemáme urobenú projektovú dokumentáciu, územné rozhodnutia, stavebné povolenia, verejné obstarávania, stavby nemocníc, ich zariadenia a personál, ktorý v nich bude robiť,“ skonštatoval Raši.

Nič sa nezmenilo

Rozhodnutie o realizácii stratifikácií nemocníc príde podľa jeho slov až koncom roka. Nevie sa preto podľa neho, ako budú zdravotnícke zariadenia vyzerať. Podotkol, že napriek zmene ministra zdravotníctva sa v rezorte nič neudialo a naďalej ho riadia rovnakí ľudia.

„Ľudia na Ministerstve zdravotníctva (MZ) SR verejne hovoria, že bez ohľadu na to, čo ministerstvo robí, aj tak o tom rozhoduje Krajčí s Hegerom a Matovičom,“ uviedol.

Raši tvrdí, že bývalý minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) hovorí o podozreniach, že MZ zámerne nepripravilo štátne nemocnice na plán obnovy.

Podľa Rašiho preto musí odísť z funkcie buď súčasný šéf rezortu Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) alebo premiér Eduard Heger, minister financií Igor Matovič a Krajčí (všetci OĽANO) v prípade, že procesy brzdia oni.

xd, foto: facebookNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…