Domov Slovensko R. Raši predložil pozmeňujúci návrh k štátnemu rozpočtu

R. Raši predložil pozmeňujúci návrh k štátnemu rozpočtu

0
0

Poslanec Národnej rady (NR) SR a podpredseda HLASu Richard Raši predložil v pléne parlamentu pozmeňujúci návrh k štátnemu rozpočtu na budúci rok. Upraviť chce financie pre zdravotníctvo.

„V pozmeňujúcom návrhu sa rezervy štátneho rozpočtu menia z dôvodu zníženia rezervy na negatívne vplyvy pandémie ochorenia COVID-19 a použitia na platbu za poistencov štátu do verejného zdravotného poistenia vo výške 500 miliónov eur a výdavky kapitoly zdravotníctva a kapitoly všeobecná pokladničná správa sa takisto menia z dôvodu krytia zvýšených výdavkov kapitoly ministerstva zdravotníctva. Zvyšujú sa o 500 miliónov eur,“ uviedol Raši.

Hrozí podfinancovanie

Poukázal na správu Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ), ktorá upozorňuje na riziko podfinancovania riadneho chodu zdravotníctva.

Raši podotkol, že rozpočet neponúka ani riešenia v oblasti prevencie pred odchodom zdravotníkov. „Keď sa pozrieme na rozpočet na očakávanú skutočnosť v roku 2021 a návrh rozpočtu na rok 2022, tak rozdiel je mínus 21 miliónov eur,“ tvrdí. Hovorí o poklese celkových zdrojov.

xd, foto: TASR/Jakub KotianNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…