Domov Komentáre RAŠI: Banská Bystrica, palec hore

RAŠI: Banská Bystrica, palec hore

0
0

Košický primátor Polaček sľuboval, že nebude zvyšovať dane – a zvýšil ich niekoľkonásobne – v Košiciach sa platia dane vyššie ako v Bratislave.

Rovnako sľuboval, že budeme mať aquapark a máme ako sa vraví dodnes len „holý zadok“. A takto by sme mohli pokračovať, čo sľub to klamstvo…

A rovnako dnes klame na so­ciálnych sieťach o Olympijskom festivale mládeže a ešte za tie lži platí, aby sa nám zobrazovali.

Banská Bystrica nedostala na EYOF ani o cent viac ako mali dostať Košice. A dokázala ho zorganizovať, napriek tomu, že na to má oveľa horšie podmienky ako mesto Košice.

A iste, Banská Bystrica získala peniaze aj na športoviská, rovnako, a možno aj menej ako získali Košice. Ale v Banskej Bystrici pracovali a pracujú na rozdiel od Košíc.

Košice dostali od štátu už viac ako 16 miliónov na futbalový štadión. Postavené je len to, čo pripravil Martin Petruško a za Polačeka stavba zastala.

Takmer 10 miliónov na národné tenisové centrum je vládou schválených už viac ako 5 rokov, ale nečerpajú sa. Prečo? Lebo práve Polaček začínajúcu výstavbu zrušil. A takto by sme mohli pokračovať…

Naviac sme Polačekovi zanechali 17 miliónov EUR na účtoch mesta v rezervnom fonde, práve preto, aby bolo z čoho čerpať aj na EYOF!

Nie, Košice nedostali na športovú infraštruktúru menej peňazí ako Banská Bystrica, finančne sme boli pripravení. Polaček EYOF nechcel, ešte ako poslanec hlasoval proti EYOF.

Je na prvý pohľad jasné, že Poláček nešportuje, stačí sa naňho pozrieť. Radšej v krčmách prepíja mestský reprefond.

A preto nikdy nebude šport v Košiciach úprimne podporovať. Šport a športovci sú mu jednoducho ukradnutí.

Zato Banská Bystrica má primátora, ktorý sa o príležitosť zorganizovať najväčšie olympijské mládežnícke podujatie pobil a vyšlo to. Banská Bystrica žije športom, má zrekonštruované športoviská, internáty, a to jej už nikdy nikto nevezme.

Ján Nosko, palec hore!

Richard Raši, poslanec NR SR (HLAS – sociálna demokracia)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

O triumf v Lige národov si zahrajú Chorváti, Holanďania, Španieli a Taliani

Boje v skupinovej fáze Ligy národov skončili. Na finálový turnaj Final Four, na ktorom sa …