Domov Komentáre RAŠI: Chaos

RAŠI: Chaos

0
0

Protipandemické opatrenia na Slovensku sa dajú označiť ako chaos. Máme vládu, ktorá zásadne nepočúva odborníkov a jediná istota je to, že to, čo odborníci povedia, sa neudeje.

Keď odborníci povedali, že treba na tri týždne tvrdý lockdown, aby sme nebezpečne rastúcu krivku zrazili, urobili mačkopsa. Zatvorili obchody, reštaurácie, hotely, zdecimovali cestovný ruch, ale nechali deti v školách, tie nosili covid domov rodičom a tí ho roznášali vo svojich firmách a úradoch, kde pracujú.

Keď odborníci a na počudovanie aj vláda odporučili všetkým zamestnávateľom, aby čo najviac ľudí zostalo pracovať z domu, toto opatrenie dodržali mnohé firmy, ale štátna správa a ministerstvá vo veľkej väčšine pokyn na home office nedali. A tak napríklad také ministerstvo obrany núti všetkých vojakov a civilných zamestnancov, aby chodili do práce.

Rovnako je to v Národnej rade. Parlament má ísť občanom príkladom. A vládna koa­lícia naťahuje aktuálnu parlamentnú schôdzu ako sopeľ. Nie je dohodnutá na zákonoch, na rozpočte, na reformách a preto len odsúva rokovanie o nich.

Namiesto toho, aby sa lídri koalície na koaličnej rade dohodli, dali materiály do parlamentu a čo najskôr ich schválili, koaliční partneri sa navzájom okydávajú v rozprave.

Stovky zamestnancov NR SR tiež nemôžu zostať na home office a musia riskovať nakazenie, keďže stále platí zákon, podľa ktorého môže do parlamentu prísť aj covid pozitívny poslanec.

V čase, keď píšem tento komentár, má koalícia rozhodnúť o opatreniach na nasledujúce dni. Odborníci povedali jasne, treba o týždeň predĺžiť lockdown, koaliční politici povedali toho veľa, ale nič jasne, takže občania netušia, čo bude platiť zajtra.

Nevedia to ešte ani oni, nevedia to hygienici a tí, ktorí majú opatrenia dodržiavať, teda občania, sú úplne stratení.

A najnedôveryhodnejšia vláda v histórii krajiny je spokojná… Pretože ľudia diskutujú o nezmyselnosti opatrení a nie je o tom, ako sa im za necelé dva roky podarilo vydrancovať krajinu.

Richard Raši, poslanec NR SR (HLAS – sociálna demokracia)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…