Domov Komentáre RAŠI: Matovič organizuje najväčšiu prekrývaciu akciu od vzniku SR

RAŠI: Matovič organizuje najväčšiu prekrývaciu akciu od vzniku SR

0
0

Matovičova vláda má nový škandál každý deň, niekedy za 24 hodín stihne aj dva. Verejné obstarávanie bez akejkoľvek kontroly, ľudia, ktorým štát zakazuje podnikať a pracovať končia na uliciach, plán obnovy na to, aby sme mohli čerpať miliardy eur z Európskej únie neexistuje a to už ani nehovorím o medzinárodnej hanbe, ktorú Slovensku Igor Matovič vyrobil v Bruseli.

A do toho koronakríza, ktorú premiér aj minister zdravotníctva v lete zanedbali a dnes tu máme tisíce pozitívnych denne.

Ľudia sú čoraz viac na vládu nahnevaní, niektorí zo zúfalstva držia hladovku a tých, čo sa aj napriek vyhlásenému núdzovému stavu odhodlajú protestovať, postrieka vláda slzotvorným plynom a vodnými delami.

A v tejto situácii skrsla Matovičovi geniálna myšlienka. Celé Slovensko na tri týždne zamestnáme diskusiou o povinnom testovaní a ešte na tom zarobíme…

Veď rýchlotesty za vyše 43 miliónov eur dodal šéfovi Správy štátnych hmotných rezerv (SaS) spoluzakladateľ firmy, ktorá spravovala SaSkársky liberálny dom. Ale to už zaujímavé nie.

Ani to, že vláda kúpila testy, ktoré nie sú vhodné na celoplošné testovanie, Matoviča nezaujíma. Hlavné je zahrať divadielko na tlačovke, a každý deň snehovú guľu nabaľovať, len nech sa občania nevenujú iným témam.

Keď to na plné ústa povedal v televízií môj kolega Peter Žiga, Matovič ho chcel postaviť k múru a zastreliť.

Obávam sa však, že počas jeho nepremyslenej PR akcie sa desiatky či stovky obyvateľov Slovenska z rizikových skupín, ktorí sa celoplošného testovania zúčastnia, môžu nakaziť.

A to už nehovorím o tom, že nielen ja, ale ani odborníci, infektológovia a epidemiológovia zatiaľ nevideli ani náčrt plánu, ako toto testovanie má prebiehať a ako sa bude vyhodnocovať.

Richard Raši, poslanec NR SR (HLAS – sociálna demokracia)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…