Domov Komentáre RAŠI: Neférová vláda

RAŠI: Neférová vláda

0
0

Hoci nikto nepopiera, že očkovanie nám zabezpečí kolektívnu imunitu a ochráni nás pred ťažkým priebehom choroby, žiadna vláda nemôže ľudí do očkovania nútiť.

Najmä do očkovania vakcínami, ktoré sú schválené len podmienečne. A čo je horšie, nemôže ľudí vydierať, že ak sa nezaočkujú, budú občanmi druhej kategórie. A to Matovičovsko­‑hegerovská vláda robí. A čo je horšie, núti do očkovania aj deti od 12 rokov.

A vláda namiesto kampane, ktorou by mala ľudí presvedčiť, že očkovanie je cesta, ako vyhrať nad pandémiou, vymýšľa lotérie a rôzne sprostredkovateľské bonusy, ktoré už týždeň nie je schopná ani spustiť.

A tento level vydierania dotiahla vláda do dokonalosti. A zneužila na to návštevu Svätého Otca, ktorý príde prvýkrát na Slovensko. Minister zdravotníctva totiž vyhlásil, že stretnúť s ním sa môžu len zaočkovaní.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: RAŠI: Rezignovaná vláda

Hneď mi napadla otázka, či ide o podmienku Svätej stolice. A odpoveď dal minister sám. Nie. Pápež by nikdy nediskriminoval ľudí, a nedelil na očkovaných a tých menejcenných.

Sú tisíce chorých ľudí, ktorí sa očkovať nemôžu dať a v stretnutí s pápežom Františkom vidia nádej. A neférová vláda im nádej berie.

Všetko sa pritom dá vyriešiť jednoducho. Očkovanie nás síce chráni pred ťažkým priebehom a hospitalizáciou, ale nikto očkovaným nezaručí, že koronavírus nedostanú a nebudú infekční.

Naopak, pokiaľ by išiel na omšu čerstvo pretestovaný človek PCR testom, ten síce môže ohroziť seba, ale pre ostatných veriacich nebude predstavovať žiadne nebezpečenstvo.

Richard Raši, poslanec NR SR (HLAS – sociálna demokracia)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Pápež v SR: Svätý Otec Slovensko vychválil a zacitoval aj Mor ho!

Pápež František priletel v nedeľu popoludní na štvordňovú pastoračnú návštevu Slovenskej r…